Ile kosztuje reklama Google – sprawdź

reklama google

Dziś reklamy Google stanowią podstawę marketingu internetowego. Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w takie rozwiązanie? Poznaj szczegóły, a na pewno podejmiesz odpowiednią decyzję.

Reklama Google – najważniejsze zalety

Ta popularna forma reklamy przynosi wiele korzyści, które przyczyniają się do rozwoju biznesu. Przede wszystkim możesz liczyć na wzrost widoczności Twojej witryny. Ta wyświetli się użytkownikom w reklamie tekstowej, produktowej oraz w wynikach organicznych. Dzięki temu nastąpi wzrost ruchu i liczby konwersji. Mowa tu nie tylko o sprzedaży, ale również zapisach do newslettera czy wypełnianiu formularza kontaktowego.

Dodatkowym atutem jest budowa autorytetu marki. Widoczność w internecie buduje zaufanie, a klienci chętniej korzystają z usług takich firm. Dzisiaj wielu przedsiębiorców nie wyobraża sobie biznesu bez reklamy na Google. Niezależnie od tego, czy prowadzisz wielki sklep internetowy, czy mały start-up, zdecydowanie warto zainteresować się tym tematem.

google ads

Reklamy w Google – jaką wybrać?

Początkujący przedsiębiorcy często zastanawiają się, jaka opcja sprawdzi się najlepiej w promowaniu biznesu. Istnieje wiele rozwiązań proponowanych przez Google. Do bardzo skutecznych należy:

 • Kampania Google Ads – dzięki niej reklama wyświetli się po wpisaniu słów kluczowych. Użytkownik znajdzie informacje o Twojej firmie nad wynikami organicznymi lub pod nimi.
 • Pozycjonowanie – szereg ważnych zabiegów, które poprawiają pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania. Doświadczeni specjaliści dobrze wiedzą, jak korzystać z fraz kluczowych, a tym samym pomagają przedsiębiorcom w rozwoju biznesu.

Jak osiągnąć najlepsze efekty? Idealnym rozwiązaniem będzie połączenie różnych rozwiązań. Jednak do skutecznej w Google reklamy niezbędne jest wsparcie ekspertów, którzy z wielkim zaangażowaniem pomogą Ci dotrzeć do jak największej liczby klientów.

Pozycjonowanie różni się od reklamy Google Ads nie tylko charakterem działań, ale również czasem, w jakim pojawią się pierwsze wyniki. Skuteczne działania SEO mają długotrwały charakter i stanowią proces, który wymaga analizy efektów. Jednak w dłuższej perspektywie zapewnia większe korzyści.

Samodzielne pozycjonowanie w Google – czy warto?

Niektórzy próbują samodzielnie wprowadzić zasady SEO, a tym samym znacznie zredukować koszty. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest skuteczne. Warto pamiętać, że działania SEO wymagają dużej wiedzy i zrozumienia zmieniających się trendów. Chociaż nie poniesiesz zbyt dużych kosztów, musisz zwrócić szczególną uwagę na:

 • analizę słów kluczowych
 • optymalizację strony (np. adresów URL)
 • linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne
 • analizę efektów i śledzenie konkurencji
klawiatura

To tylko niektóre spośród wielu ważnych zadań, jakimi zajmują się specjaliści SEO. Pamiętaj, że działania bez szczegółowej wiedzy mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Zdarza się nawet, że witryny otrzymują kary od Google, a roboty nie pozycjonują stron optymalizowanych za pomocą niewłaściwych technik. Naprawianie takich błędów bywa dużo bardziej kosztowne i czasochłonne niż standardowe usługi SEO. Natomiast racjonalne podejście i wybór sprawdzonych usług będzie strzałem w dziesiątkę.

Reklama Google Ads i pozycjonowanie – jak wybrać najlepsze usługi?

Przede wszystkim wybierz rzetelną firmę, która cieszy się pozytywnymi opiniami. Zastanów się, jakie efekty chcesz osiągnąć i porozmawiaj na ten temat ze specjalistami. Zapytaj o zakres planowanych działań oraz strategię. Kolejny ważny punkt stanowi budowanie profilu linkowego. Proces ten powinien być realizowany w równomierny i swobodny sposób. Nieprawidłowe działanie w tej kwestii może przyczynić się do spadku pozycji w wynikach organicznych.

Warto również zapytać, z jakich narzędzi korzystają specjaliści. Dzięki temu upewnisz się, że rozmawiasz z ekspertami, którzy poważnie podchodzą do swojej pracy. Chociaż ceny tych usług są zróżnicowane i zależą od wielu czynników, pamiętaj o efektach, które pozwolą Ci zwiększyć dochody.

Google Ads logo

Reklama w Google a rozliczenia z agencją

Jeśli decydujesz się na wsparcie doświadczonej firmy, zapytaj nie tylko, ile kosztuje reklama w Google, ale również zwróć uwagę na sposoby rozliczenia. Dzięki temu sięgniesz po rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jednym ze sposobów jest rozliczenie za efekt. W takim przypadku zapłacisz za osiągnięcie danej pozycji w wyszukiwarce na konkretne słowo kluczowe. Inna opcja to płatność za każdy miesiąc, w którym fraza znajduje się na tej pozycji.

Ponadto agencja może zaproponować rozliczenie miesięczne za przeprowadzone prace. Wcześniej należy dokładnie omówić ich zakres, aby dowiedzieć się, na jakie efekty możesz liczyć.

Powierzenie reklamy Google Ads czy pozycjonowania doświadczonym ekspertom pozwoli Ci zadbać o optymalizację konwersji i widoczność witryny. Bardzo ważna jest stała kontrola efektów i wprowadzanie zmian dostosowanych do wymogów Google. Te zadania również możesz zlecić ekspertom.

Jakie elementy wpływają na cenę SEO?

Tak jak wspominaliśmy, reklama Google Ads oraz pozycjonowanie SEO to usługi proponowane przez doświadczonych specjalistów z agencji marketingowych. W przypadku działań z zakresu Search Engine Optimization na cenę wpływają następujące aspekty:

 • audyt witryny i optymalizacja techniczna
 • analiza fraz kluczowych
 • content marketing (tworzenie treści z frazami kluczowymi)
 • pozyskiwanie linków i analiza profilu linkowego
 • ocena efektów zastosowanych rozwiązań
 • optymalizacja współczynnika konwersji
 • zmiany w strategii pozycjonowania

To tylko najważniejsze elementy, które mogą wpłynąć na cenę prac z zakresu SEO. Istnieje bardzo wiele technik, a doświadczony ekspert na pewno dopasuje rozwiązania do Twoich oczekiwań oraz budżetu przeznaczonego na optymalizację.

Ile kosztuje reklama w internecie?

Reklama to bardzo szerokie pojęcie, które obejmuje wiele zabiegów. Cena zależy od wyboru usług oraz agencji. Natomiast zawsze warto traktować to rozwiązanie jak inwestycję. Przedsiębiorcy, którzy sprawdzili efekty pozycjonowania czy rozwiązań Google Ads Google, zgodnie podkreślają, że ten wybór był strzałem w dziesiątkę.

Ile zapłacisz za reklamę w Polsce? Otóż ceny usług SEO dla małych i lokalnych firm zaczynają się od kilkuset złotych miesięcznie. Jednak pozycjonowanie sklepów o szerokiej ofercie produktowej wymaga stosowania nieco innych rozwiązań. Wówczas zapłacisz nawet kilka tysięcy złotych.

Natomiast wybór dobrej agencji sprawi, że inwestycja się zwróci. Dobry specjalista ds. marketingu obliczy efekty działań i zmierzy skuteczność działań SEO. Analiza wszystkich czynników pozwoli Ci określić przybliżony koszt pozyskiwania klientów.

O wyborze firmy SEO nie powinna decydować wyłącznie cena. Najtańsze i niesprawdzone usługi raczej nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Najlepiej postawić na agencję, która pomogła już wielu firmom. Bogate portfolio oraz współpraca z doświadczonymi specjalistami to najlepsza rekomendacja.

Reklama Google Ads – najważniejsze informacje

Kampania Google Ads składa się zarówno z pozycjonowania, jak i płatnych rozwiązań w Google Ads. Osoby zainteresowane takimi rozwiązaniami najczęściej płacą za wyświetlenie reklam oraz kliknięcie reklamy. Kiedy warto z tej opcji skorzystać?

 • Jeśli prowadzisz sklep internetowy, a zbliża się czas gorących zakupów. Dzieje się tak przed świętami czy w tygodniu z Black Friday. Efekty mogą być bardzo dobre, jeżeli wcześniej nie prowadziłeś żadnych działań w kierunku pozycjonowania na frazy kluczowe.
 • Jeśli właśnie zaczynasz działania reklamowe w Google Ads i chcesz szybko wygenerować sprzedaż.
 • Jeśli chcesz wesprzeć działania SEO.

Ponadto reklamy Google Ads obejmują następujące funkcje:

 • reklama w wynikach wyszukiwania
 • reklama graficzna i video
 • remarketing
 • reklama produktów w Google Shopping
 • Reklama video na YouTube

Rozwiązań jest bardzo wiele, dzięki czemu z łatwością znajdziesz opcję dopasowaną do charakteru Twojego biznesu. Warto zaznaczyć, że specjaliści z agencji pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązania. Z ich fachowym doradztwem, z pewnością osiągniesz zamierzone efekty.

Koszty reklamy Google Ads – od czego zależą?

W przypadku Google Ads cena zależy od wielu czynników. Musisz zwrócić szczególną uwagę na wybrane słowa kluczowe oraz ich popularność. Bardzo często koszty wzrastają wraz z popularnością fraz. To jednak niejedyne elementy, które wpływają na budżet.

Chodzi również o zadeklarowaną maksymalną kwotę za kliknięcie oraz wynik jakości reklamy.

Gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarce odpowiednie hasło, Google sprawdzi, jakie firmy chcą się pod nim reklamować. Jeśli znajdzie takie strony, rozpocznie się aukcja. Wyszukiwarka zweryfikuje jakość reklamy oraz maksymalny koszt i na tej podstawie ustali kolejność wyświetlanych wyników.

Warto podkreślić, że to sprawiedliwe rozwiązanie. Współczynnik jakości pozwala zarówno małym przedsiębiorcom, jak i właścicielom wielkich marek na skuteczną reklamę. Takie rozwiązania pomogły już wielu start-upom i zdecydowanie warto z nich korzystać.

remarketing

Ile kosztuje reklama w internecie?

Przede wszystkim weź pod uwagę formę rozliczenia. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest Cost Per Click (CPC) – płatność za kliknięcie reklamy. Natomiast w przypadku filmów video obowiązuje system Pay Per View (PPV), czyli płatność za wyświetlenie reklamy lub za 1000 wyświetleń.

Ceny za klikniecie są bardzo zróżnicowane i wahają się na poziomie od kilku groszy do nawet kilkudziesięciu złotych. Od czego to zależy?

 • jakości Twojej reklamy
 • działań konkurencji oraz ich stawek
 • treści oraz formatu reklamy
 • maksymalnego kosztu za kliknięcie, które ustawisz w Google Ads
 • przewidywanej liczby kliknięć.

Minimalny budżet miesięczny na działania reklamowe w Google powinien wynosić około 2000 zł. Taka kwota pozwoli Ci uzyskać zwrot  inwestycji. Ponadto Google Ads Word gwarantuje bardzo dużą elastyczność. To oznacza, że w każdej chwili możesz zwiększyć lub zmniejszyć budżet. Oczywiście większa kwota inwestycji przekłada się na większy zasięg kampanii oraz wyższy zwrot.

Do wspomnianej kwoty należy doliczyć koszty przygotowania kampanii, jej obsługi oraz optymalizacji. To zazwyczaj kilkaset złotych. Cena może zależeć również od kilku innych aspektów. Mowa tu o trafności reklamy, jakości docelowej strony, lokalizacji użytkownika, a także urządzenia, z którego on korzysta.

Reklama na Google – zaplanuj budżet

W wyniku pewnych błędów właściciele firm bardzo często dość szybko wyczerpują budżet na reklamę. Takiej sytuacji możesz uniknąć. Wystarczy określić zarówno budżet miesięczny, jak i dzienny danej kampanii.

Ponadto ustal priorytety. Najważniejszym aspektem zazwyczaj jest kampania dla kluczowego produktu. Wówczas warto właśnie na nią przeznaczyć największe finanse. Aby określić budżet dzienny, pomnóż maksymalną stawkę za reklamę przez ustaloną liczbę wyświetleń reklamy. Jeżeli zadeklarowałeś maksymalną kwotę 25 groszy, a reklama ma wyświetlić się 500 razy, koszt dzienny wyniesie 125 zł.

Pamiętaj również, że koszt reklamy może różnić się od ustalonego na początku budżetu. Natomiast cena ostateczna zależy od tego, jak reklama będzie oceniona przez Google Ads. Średnie stawki za frazy kluczowe znajdziesz w popularnych narzędziach dla specjalistów SEO. Warto również zapytać ekspertów z agencji, którzy nie tylko ustawią kampanię, ale również udzielą wielu cennych wskazówek.

Jak ograniczyć koszt reklamy Google Ads?

Wiesz już, że dostępna na platformie Google reklama to skuteczne narzędzie. Jednak należy trzymać się odpowiedniej strategii, która pozwoli Ci czerpać jak najlepsze korzyści. Jeśli chcesz ograniczyć wydatki i dobrze wykorzystać budżet, zacznij od przygotowania kampanii na mniej konkurencyjne oraz wąskie frazy. Atutem takiego rozwiązania jest większa szansa na konwersje pomimo niższej popularności. Wówczas wielu klientów dotrze do Twojej strony i zamówi produkt lub usługę. Po pewnym czasie możesz rozszerzyć kampanię o kolejne słowa i monitorować skuteczność.

Pamiętaj, że kampanie bazujące na bardzo ogólnych słowach, np. „spodnie” czy „bluza” nie sprawdzają się dobrze. W takich przypadkach cena CPC jest wysoka, natomiast szansa na konwersję bardzo niska. Dużo mniej zapłacisz za konkretne frazy.

Kolejnym sposobem na ograniczenie wydatków oraz wzrost konwersji jest ustalenie wyświetleń reklam dla konkretnych pór w ciągu dnia. Jeżeli prowadzisz lokalny marketing, klienci powinni widzieć reklamy w godzinach otwarcia. Ponadto wykorzystaj kierowanie geograficzne. Zadbaj o to, aby informacje wyświetliły się osobom, które mieszkają w pobliżu Twojego sklepu lub restauracji.

Oczywiście sytuacja wygląda inaczej, gdy prowadzisz biznes w internecie. Wówczas należy dopasować strategię do preferencji klientów, a wcześniej je zbadać. Doświadczeni specjaliści dokładnie sprawdzą, w jakich godzinach użytkownicy odwiedzają stronę. Wiele cennych statystyk znajdziesz na platformie Google Analytics. Eksperci ds. SEO z pewnością wykorzystają to narzędzie, aby pomóc Ci w dotarciu do jak największej liczby klientów. Takie dane również pomogą Ci ograniczyć koszty.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Kim jest influencer i czym się zajmuje?
Najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe – przegląd wyszukiwarek
Facebook debugger – czym jest i jak go używać?
Sztuka seo copywritingu: jak tworzyć skuteczne teksty seo
Google Gravity: wywróć internet do góry nogami!
Co to jest Messenger?
Jak wyszukiwać obrazem w Google na telefonie?
Marketing na Instagram Stories
Błąd 502 – co znaczy i jak go naprawić?
Jak stworzyć stronę na Facebooku?