Jak wyszukiwać obrazem w Google na telefonie?

Dziś wyszukiwanie obrazem na smartfonie jest bardzo proste. Wystarczy tylko wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które znajdziesz w naszym poradniku. Poznaj szczegóły i ciesz się komfortem.

Czym jest szukanie obrazem?

Możliwości oferowane przez narzędzie Google Grafika są wręcz nieograniczone. Wyszukiwarka w ciągu ułamków sekund znajdzie interesujące Cię treści wizualne w zasobach internetu. Jednak nie musisz ograniczać się do wpisywania tekstu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na szukanie obrazem.

Jak to zrobić? Wystarczy, że prześlesz dowolną grafikę w postaci zdjęcia, rysunku czy symbolu, aby na jej podstawie wyszukać interesujące Cię treści. Google błyskawiczni znajdzie witryny, które najlepiej pasują do Twojego obrazu oraz pokrewne strony. Ponadto funkcja Grafika Google identyfikuje tematykę zdjęcia oraz wyświetla treści z nią związane.

Mowa tu o bardzo inteligentnym narzędziu, które znajdzie wiele zastosowań. Opcja Wyszukaj obrazem jest na co dzień wykorzystywana przez internautów i dziś trudno wyobrazić sobie korzystanie z sieci bez tego przydatnego rozwiązania. Nic więc dziwnego, że można jej używać również na smartfonach czy tabletach z systemem Android oraz iOS.

Google wyszukiwanie obrazem – dlaczego warto?

Zanim przedstawimy Ci funkcję Szukaj grafiką za pomocą smartfona, zdradzimy kilka powodów, dla których warto z takiego rozwiązania skorzystać. Poznaj szczegóły i sprawdź, kiedy najlepiej postawić na to rozwiązanie.

  • Znajdź informacje o obiektach na zdjęciu – funkcja wyszukiwanie po obrazie pozwoli Ci znaleźć wszystkie ważne szczegóły na temat grafiki. Wystarczy wybrać fotografię zabytku, który chciałbyś odwiedzić, lecz nie wiesz, gdzie się znajduje. Wyszukiwarka podpowie Ci, gdzie warto pojechać.
  • Wyszukaj obraz podobny – teraz możesz z łatwością znaleźć zdjęcie powiązane z danym obrazem. To doskonała opcja np. dla miłośników pięknych widoków.
  • Identyfikacja plagiatów – funkcja szukanie obrazem Google pozwoli Ci sprawdzić pochodzenie oryginalnych fotografii. Dzięki temu z łatwością odróżnisz tzw. fake od prawdziwego dzieła. A może jesteś fotografem i chcesz upewnić się, czy nikt nie narusza Twoich praw autorskich. Zdecydowanie warto to sprawdzić.

To oczywiście tylko niektóre sytuacje, kiedy sprawdza się Google szukanie obrazem. Wprowadzenie tej funkcji znacznie ułatwiło korzystanie z zasobów sieci. Aby się o tym przekonać, wystarczy skorzystać z kilku prostych zabiegów i odnaleźć interesujące grafiki.

Jak działa wyszukiwanie obrazem Google?

Zastanawiasz się, w jaki sposób wyszukiwarka znajduje grafiki? Za funkcję Szukaj obrazem Google odpowiada robot indeksujący. Skanuje on sieć i przypisuje grafikom słowa kluczowe. Natomiast miniaturki zdjęć umieszcza w określonych przestrzeniach na serwerach. Narzędzie pozwala na wyszukanie fotografii w formacie GIF, TIFF, PNG i JPG.

Ponadto opcja Szukaj grafiki pozwala na filtrowanie wyników dla daty wyszukiwania, typu, prawa do użytkowania, koloru czy rozmiaru. Dzięki temu rezultaty będą bardzo dokładne i perfekcyjnie dopasowane do osobistych potrzeb. To świetna wiadomość nie tylko dla osób, które grafiką zajmują się na co dzień, ale również dla wszystkich internautów.

Wyszukiwanie obrazem na telefonie

Funkcja Szukaj obrazem dostępna jest nie tylko z poziomu komputera. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby znaleźć interesujące grafiki za pomocą smartfona. Ponadto opcja ta działa bardzo szybko i bez problemu poradzą sobie z nią nawet początkujący użytkownicy. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka prostych kroków.

Wyszukiwanie zdjęciem – aplikacja Google

Dziś każdy użytkownik może wejść na stronę  www.images.google.com z poziomu smartfona. Pamiętaj jednak, że w mobilnej wersji nie znajdziesz funkcji Szukaj zdjęciem. Google proponuje jednak pobranie aplikacji, która działa zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android. Wystarczy ją pobrać, uruchomić i skorzystać z funkcji. Google grafika wyszukiwanie obrazem. Teraz możesz wybrać fotkę z biblioteki lub zrobić nową i wyszukać najważniejsze informacje.

Funkcja działa bardzo dobrze zarówno na komputerach, jak i smartfonach, a szukanie grafiki jest szybkie, proste i intuicyjne. To doskonała wiadomość dla podróżników, którzy ze smartfonem w dłoni chętnie fotografują różne obiekty. Teraz każda wycieczka stanie się jeszcze przyjemniejsza. Zdecydowanie warto z tego rozwiązania skorzystać.

Google grafika wyszukiwanie obrazem Android – przeglądarka

Jeżeli nie chcesz korzystać z aplikacji Google, pomocna będzie przeglądarka Chrome. Grafiki Google znajdziesz przez uruchomienie trybu komputerowego. Wystarczy, że klikniesz trzy kropki na ekranie, a następnie wybierzesz opcję Żądaj wersji na komputer.

Ponadto w Google obrazy wyszukasz bezpośrednio. Wystarczy przytrzymać palec na grafice, aż pojawi się opcja Wyszukaj ten obraz w Google. To bardzo proste rozwiązanie, które nie powinno sprawić Ci kłopotów.

Szukanie po zdjęciu iOS – przeglądarka Safari

Użytkownikom przeglądarki Safari wyszukiwanie grafiką również nie powinno sprawić żadnego problemu. Wystarczy, że znajdziesz ikonę aA, która znajduje się tuż obok paska wyszukiwania. Następnie wybierz opcję Poproś o witrynę pełną. Wówczas ukaże się komputerowa wyszukiwarka obrazów. Możesz więc skorzystać z ikony aparatu lub przesłać fotki z galerii.

Ponadto Google obraz znajdzie bardzo szybko. Jeżeli więc posiadasz smartfon z systemem iOS, lecz nie chcesz pobierać aplikacji, ta opcja będzie strzałem w dziesiątkę. Przekonało się o tym wielu użytkowników.

Wyszukiwanie obrazem Google grafika – czy to bezpieczne?

Użytkownicy Google często zastanawiają się, czy korzystanie z opcji Szukaj po obrazie jest bezpieczne. Tymczasem usługodawca informuje, że przesłane grafiki przechowywane są maksymalnie przez 7 dni. Mogą zostać użyte jedynie do ulepszania aplikacji oraz usług. Oznacza to, że szukanie zdjęciem jest bezpieczne. Nie musisz martwić się, że Twoja grafika trafi w niepowołane ręce. To kolejny atut, który przemawia za stosowaniem tej funkcji na co dzień.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwiń twoją świadomość kontentu: od definicji do praktyki
Wybór najlepszej platformy dla twojego sklepu internetowego: kompletny przewodnik
Google Sites – twoja własna witryna internetowa w kilka kroków
Co to jest Google Chrome?
Co to jest http i https?
Ile kosztuje reklama Google – sprawdź
Czym jest Google Trends i jak z niego korzystać?
Co to jest Webinar – jak zorganizować webinarium?
No Data
Co warto wiedzieć o reklamie na Spotify?