Pozycjonowanie stron www

klawiatura

Nasz zespół zawsze stawia na etyczne i sprawdzone metody pozycjonowania strony. Dzięki temu możesz liczyć na długofalowe efekty. Nie obiecujemy ekspresowych wyników, gdyż nie jesteśmy magikami. Natomiast zapewniamy wsparcie doświadczonych ekspertów i gwarantujemy, że optymalizacja nie spowoduje kar ze strony wyszukiwarek.

Spis treści:

Oferta SEO Light

SEO Light jest agencją SEO, która łączy prawdziwych profesjonalistów. Z wielkim zaangażowaniem świadczymy usługi związane z pozycjonowaniem stron www. Od lat działamy w branży SEO. Przez ten czas zatroszczyliśmy się o wiele stron, co potwierdzają pozytywne opinie Klientów.

W znaczący sposób wpłynęliśmy na rozwój firm z Warszawy i z całej Polski. Robimy wszystko, aby środki przeznaczone na pozycjonowanie stron stały się zyskowną inwestycją na przyszłość. Branżowa wiedza oraz nowoczesne narzędzia pozwalają nam idealnie dopasować ofertę do potrzeb Klienta.

Wyszukiwarki internetowe (m.in. Google) funkcjonują na bazie ściśle określonych algorytmów. Niewiele osób wie, jak działają i czym się charakteryzują. Jednak my, jako doświadczeni eksperci – pracujemy z nimi na co dzień. To oznacza, że możemy wprowadzić na Twoją stronę rozwiązania, dzięki którym będzie lepiej widoczna i przyjazna dla wyszukiwarki. To świetny sposób, aby przyciągnąć uwagę klientów. Nasi specjaliści już od wielu lat pracują nad pozycjonowaniem stron i zdecydowanie warto z ich wiedzy skorzystać.

Pozycjonowanie stron internetowych z SEO Light

Już od dekady zajmujemy się marketingiem internetowym i robimy wszystko, aby być najlepszymi w swoim fachu. Nieustannie bierzemy udział w szkoleniach, konferencjach i kursach. Dzięki temu doskonale znamy się na kompleksowym pozycjonowaniu stron internetowych, płatnych kampaniach reklamowych oraz content marketingu.

Naszą wiedzę odzwierciedlają znakomite wyniki. Nadal jednak pracujemy nad ich poprawą. Stale korzystamy z zaawansowanej analityki internetowej i gwarantujemy indywidualne podejście. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i wybierzesz usługę pozycjonowanie stron. To idealne rozwiązanie dla wymagających.

Pozycjonowanie stron – szerokie możliwości

Niekwestionowanym atutem pozycjonowania jest możliwość rozwoju biznesu na wielu obszarach. Proponujemy usługi, które wyróżniają się na tle innych firm z Warszawy. Jednocześnie sprawimy, że Twoja strona będzie znacznie bardziej widoczna w Google. W ten sposób dotrzesz do wielu nowych klientów.

Nasze działania obejmują m.in. dokładną analizę konkurencji oraz wybór słów kluczowych. Doskonale znamy szczegóły związane z pozycjonowaniem stron internetowych (w tym sklepów online) i potrafimy dostosować rozwiązania do branży, w której działasz. Dzięki temu widoczność Twojej strony w wyszukiwarce Google wzrośnie. To skuteczny sposób na wzrost wskaźnika konwersji.

SEO a budowa świadomości marki

Eksperci z naszej agencji SEO pracują nad widocznością stron internetowych w wyszukiwarce Google. Dzięki temu marka stanie się bardzo wiarygodna i wzbudzi zainteresowanie wśród wielu osób.

Poprawa widoczności strony to gwarancja doskonałych efektów. Dzieje się tak, gdyż miliony użytkowników ufają wyszukiwarce Google. Właśnie dlatego nasza usługa – pozycjonowanie stron jest tak chętnie wybierana.

Rozwiniemy Twój biznes

Doskonale rozumiemy potrzeby klientów, a jednocześnie mamy umiejętności, które pozwalają wprowadzić w życie oryginalne i skuteczne pomysły. Dokładnie przyjrzymy się Twojej branży i na podstawie charakterystycznych dla niej cech zaproponujemy efektywne rozwiązania.

Zwróć uwagę, że samo posiadanie strony internetowej nie zapewni oczekiwanych rezultatów. Na szczęście nasi eksperci doskonale wiedzą, jak funkcjonują algorytmy Google i dostosują witrynę, aby znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Zastanawiasz się, jak wygląda pozycjonowanie stron internetowych? Dzisiaj funkcjonalna i przyjazna witryna ma kluczowe znaczenie zarówno dla przedsiębiorców, jak i właścicieli blogów. Dzięki odpowiednio przeprowadzonym działaniom możesz liczyć na skuteczne pozyskanie klientów czy czytelników.

Chociaż proces pozycjonowania dla wielu osób wydaje się skomplikowany, wystarczy zdobyć nieco wiedzy, a wszystko stanie się zrozumiałe. Ponadto skuteczne pozycjonowanie strony internetowej pozwoli Ci uzyskać bardzo wysokie miejsca w organicznych wynikach wyszukiwania.

Wyniki wyświetlają się po wpisaniu zapytania i naciśnięciu żądania. Wówczas na pierwszej stronie użytkownik widzi rezultaty najlepiej wypozycjonowanych stron. W przypadku wyszukiwarki Google każda strona obejmuje ok. 10 wyników. Są to linki do stron, które odpowiadają na zapytanie użytkownika. Natomiast wiele osób korzysta wyłącznie z pierwszej strony. Właśnie dlatego skuteczna strategia jest tak istotna. Przemyślane decyzje oraz znajomość zasad SEO pozwala na osiągnięcie znakomitych rezultatów.

Miejsce w TOP 10 stanowi podstawowy cel dla osób, które pozycjonowaniem zajmują się na co dzień. Nie jest tajemnicą, że właśnie od pracy ekspertów zależą wyniki, które pojawią się na najlepszych miejscach w wyszukiwarkach. Warto również pamiętać, jak ważnym etapem działań jest szczegółowa analiza konkurencji oraz content marketing.

Na pierwsze dziesięć wyników zwracają szczególną uwagę osoby, które poszukują produktów lub usług w internecie. Natomiast niewiele osób analizuje kolejne strony, co ma znaczenie dla wyników sprzedaży. Właśnie dlatego wsparcie wykwalifikowanego pozycjonera jest niezwykle istotne. Nie możesz również zapominać o pozycjonowaniu lokalnym.

Usługa pozycjonowanie stron obejmuje kilka podstawowych rozwiązań. Do tych najczęściej stosowanych należy pozycjonowanie SEO (ang. Search Engine Optimization). Po polsku termin ten można zapisać jako optymalizacja stron dla wyszukiwarek internetowych.

Nietrudno się domyślić, że SEO jest silnie związane z pozycjonowaniem. Optymalizacja stanowi bardzo skuteczną metodę. To rozwiązanie stosowane przez doświadczonych specjalistów, którzy chcą dostosować witrynę oraz profil linków przychodzących do znanych powszechnie czynników.

Pamiętaj, że optymalizacja strony jest pracochłonna i może trwać wiele czasu. Po zakończeniu podstawowych działań zawsze przychodzi czas na testy. Najlepiej zrobić to kilka razy, dzięki czemu wprowadzisz najlepsze rozwiązania dla strony, zapewnisz stabilne działanie, a także zadbasz o wysokie pozycje w wyszukiwarce. Nasi eksperci zatroszczą się o każdy szczegół, aby poprawić widoczność Twojej witryny. Następnie dokładnie przeanalizujemy zastosowane działania.

seo

Pierwsza strona wyników a pozycjonowanie

Każdy internauta dobrze wie, jak wygląda pierwsza strona wyszukiwarki Google. Po wpisaniu frazy pojawiają się płatne reklamy tekstowe. To linki sponsorowane (Google Ads). Po prawej stronie znajdziemy miejsce na kolejne płatne reklamy (produktowe).

Poniżej reklam płatnych znajdziesz wyniki wyszukiwania. To właśnie naturalne i nieopłacone rezultaty. Oczywiście w zależności od zapytania pierwsza strona może się nieco różnić.

Musisz pamiętać, że pozycjonowanie stron internetowych to nie wszystko. Niezwykle istotnym elementem jest optymalizacja wizytówki Google. Takie rozwiązanie pomoże Ci dotrzeć do wielu nowych klientów.

Klikalność a pozycja w rankingu wyników wyszukiwania

Jak się prezentuje klikalnosć poszczególnych stron internetowych? Odpowiedzi na to pytanie często szukają przedsiębiorcy, którzy chcą wypromować firmę, a jednocześnie uzyskać najlepsze pozycje w Google. Mowa tu więc o bardzo istotnym wskaźniku.

Jaki wpływ na klikalność ma pozycjonowanie stron? Dokładnie sprawdziliśmy wyniki uzyskane przez witryny otwarte na urządzeniach mobilnych oraz na komputerach. Poniższe dane przedstawiają współczynnik klikalności, który określany jest jako CTR (%).

Zauważ, że strony, które wyświetlają się w wynikach wyszukiwania Google stale przechodzą zmiany. Modyfikacje dotyczą również algorytmu Google. Najważniejsze są trzy pierwsze pozycje. Są to linki do stron na pozycjach 1,2 i 3. Posiadają one najwyższe wskaźniki CTR. Właśnie dlatego warto pracować nad tym, aby Twoja strona znalazła się na jak najwyższych pozycjach.

Proponujemy sprawdzoną usługę – pozycjonowanie stron, która obejmuje bardzo wiele narzędzi. Dzięki temu jest możliwy wzrost widoczności witryny.

W jaki sposób zdobyć pierwszą pozycję w Google?

Jeśli zgromadziłeś dane, które obejmują klikalność wyników oraz liczbę użytkowników, dobrze wiesz, jak duże znaczenie w sieci ma wyszukiwarka Google. Wyróżnia się olbrzymim zasięgiem, co można i należy wykorzystać do swoich celów.

Trudno nie zauważyć, że znalezienie się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania przynosi duże zyski. Wystarczy sprawdzić, które witryny pozycjonują się najlepiej pod dane frazy. Czy usługa pozycjonowanie stron internetowych zapewni Ci korzyści?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że nie ma tu dróg na skróty. Skuteczne pozycjonowanie jest długotrwałym, a zarazem czasochłonnym procesem. Ponadto usługa pozycjonowanie www Warszawa obejmuje bardzo wiele działań, które eksperci wykonują jednocześnie.

Mowa tu o zabiegach optymalizacyjnych, rozbudowie strony pod względem merytorycznej i jakościowej treści czy pozyskiwaniu wartościowych odnośników. Byłoby to niemożliwe bez właściwej organizacji, wieloletniego doświadczenia oraz wiedzy naszych specjalistów.

Bardzo ważnym elementem działań agencji SEO jest szczegółowa analiza konkurencji. Sprawdzamy ich działania, monitorujemy frazy oraz ilość pracy włożonej w pozycjonowanie strony. Pamiętaj, że niektóre słowa kluczowe są łatwiejsze, a inne trudniejsze w pozycjonowaniu. Wiele zależy tu od branży. Ponadto bardzo duże znaczenie ma lokalne pozycjonowanie stron internetowych. Warszawa, Łódź, Gdańsk czy Sopot to duże miasta, chociaż nadal możesz cieszyć się z wysokich pozycji dla fraz geolokalizacyjnych.

Na pewno trudno będzie zdobyć miejsce w TOP 10, jeżeli na pierwszej stronie znajdują się witryny, przy których przez lata pracowali eksperci ds. SEO. Duże znaczenie ma również nakład finansowy. Jeśli chcesz promować swój biznes w sieci, zastanów się, czy Twoja branża jest popularna, czy jednak niszowa. Optymalna strategia pozwoli Ci przyciągnąć wielu klientów.

Dużo łatwiejsze będzie wypromowanie witryny, która reprezentuje firmę z niszowej branży. Ponadto poniesiesz mniejsze koszty, choć sprzedaż i ruch będą niższe. Istotną kwestię stanowi poziom zainteresowania daną tematyką. Weźmy pod uwagę np. sklepy wędkarskie, które są rzadziej wyszukiwane od stron motoryzacyjnych. Dzięki temu łatwiej je wypromować. Pamiętaj jednak, że właściciele sklepów stacjonarnych muszą zwrócić uwagę na lokalne pozycjonowanie.

pozycjonowanie www

Jak Google ustala pozycje witryn internetowych?

Z wyszukiwarki Google korzystają miliony osób każdego dnia. Olbrzymia liczba użytkowników sprawia, że to doskonałe źródło ruchu organicznego. Nic więc dziwnego, że tak wielu właścicieli witryn wybiera usługę pozycjonowanie stron internetowych.

Kolejnym atutem jest relatywnie niska cena. Nawet niewielka inwestycja po pewnym czasie może zapewnić stronie bardzo wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google. Zwrot inwestycji na pewno nastąpi, lecz musisz uzbroić się w cierpliwość. Pamiętaj, że to maraton, a nie bieg na 100 metrów.

Weź pod uwagę, że Google to dla wielu osób prawdziwa wyrocznia. Mówimy o największej wyszukiwarce na świecie. Nic więc dziwnego, że każdy przedsiębiorca, który buduje biznes online, chciałby jak najlepiej wypozycjonować stronę internetową.

O kolejności pojawiania się stron w wyszukiwarce nigdy nie może decydować przypadek. Bardzo ważną rolę odgrywa ranking, który jest ustalony na podstawie mierzalnych oraz jednoznacznych elementów. Za ułożenie stron odpowiada algorytm Google bierze pod uwagę wiele elementów, które można przypisać do adresu www. Zwróć uwagę, że roboty analizują zarówno pozytywne, jak i negatywne czynniki. Nasza agencja SEO zatroszczy się o to, aby wyszukiwarka najlepiej oceniła stronę internetową, co przełoży się na korzyści finansowe.

Pozycjonowanie stron www on-site i off-site

O pozycji w wynikach wyszukiwania decydują czynniki on-site i off-site. Te pierwsze określają jakość samej witryny. Natomiast drugie stanowią ocenę popularności witryny. Poznaj szczegółowe informacje.

Czynniki on-site:

 • ilość treści na stronie internetowej,
 • odpowiednie przekierowanie 301 i pokazanie domeny pod jednym adresem,
 • unikalne treści na stronie,
 • odpowiednia implementacja meta tagów (meta title i meta description),
 • optymalizacja technicznych aspektów witryny
 • optymalizacja kodu HTML,
 • regularna aktualizacja strony internetowej,
 • właściwie dopasowana liczba fraz kluczowych w nagłówkach i w tekstach,
 • szybkość ładowania strony (page speed).

Odnośniki, które kierują z innych stron internetowych na Twoją witrynę to czynniki off-site. Sprawdź, na które elementy musisz zwrócić uwagę przy pozyskiwaniu backlinków.

 • obecność w Social Mediach,
 • wiek domeny, z której pozyskiwane są llinki
 • popularność strony linkującej.

Pamiętaj, aby jakość Twojej strony była wyższa od witryn konkurencyjnych. Dużo lepszym rozwiązaniem jest wprowadzenie mniejszej liczby dobrych linków niż wielu niskiej jakości. Na pewno zauważą to Twoi klienci. Ponadto sprawdź, ile kosztuje pozycjonowanie stron. Nasi specjaliści zawsze robią wszystko, aby klienci uzyskali oczekiwane efekty bez inwestycji wielkich pieniędzy.

Słowa kluczowe a pozycjonowanie stron www

Do najważniejszych elementów związanych z pozycjonowaniem stron internetowych należą słowa kluczowe. Jeżeli chcesz wprowadzić na Twoją witrynę odpowiednie frazy, zwróć uwagę na poniższe czynniki:

 • frazy wyszukiwane przez użytkowników
 • brak zbyt ogólnych fraz (ten aspekt zależy od branży)
 • silne powiązania z Twoją witryną i ofertą.

Pamiętaj, że nie warto skupiać się na słowach kluczowych, które nie są wyszukiwane. Wykorzystaj te, które użytkownicy Google faktycznie wpisują. W ten sposób zadbasz o duży ruch na stronie, co stanowi Twój podstawowy cel.

Jeśli decydujesz się na konkretne słowa kluczowe, wykorzystaj Keyword Plannera. To przydatne narzędzie pokaże Ci, które frazy mogą generować ruch, a które są niepotrzebne. Z drugiej strony, Keyword Planner niekiedy może się mylić, dlatego należy z rozsądkiem podchodzić do wyboru fraz.

Wybór fraz kluczowych bywa czasochłonny i wymaga znajomości zasad, jakie panują w marketingu internetowym. Jeżeli słowa będą słabe, pozycjonowanie przyczyni się do strat finansowych. Natomiast szansa na konwersję będzie bardzo niska. To samo dotyczy zbyt ogólnych fraz. Dzisiaj dostęp do informacji jest na wyciągnięcie ręki i każdy internauta może je znaleźć błyskawicznie.

Warto podkreślić, że w wielu branżach wybór słow kluczowych nie jest oczywisty. Niektóre frazy są bardzo trudne do pozycjonowania, a jednocześnie mają bardzo dużą konkurencję. To sprawia, że osiągniecie pozycji w TOP 10 jest trudne. Idealnym przykładem może być słowo „perfumy”. To zbyt ogólna fraza. Po jej wpisaniu użytkownikowi będzie trudno znaleźć produkty dopasowane do jego potrzeb. Znajomość zachowań internautów ma kluczowe znaczenie dla skutecznego marketingu internetowego.

Zupełnie inne wyniki zobaczysz po wpisaniu frazy „perfumy damskie” wraz z nazwą marki oraz produktu. Wówczas na liście zobaczysz strony, które oferują interesujące Cię informacje. Chociaż uzyskasz mniej wyników, będą bardzo konkretne i dopasowane do Twoich oczekiwań. To ważne zarówno dla klienta, jak i właściciela sklepu internetowego. Nie inaczej jest w przypadku pozycjonowania lokalnego (np. firm z Warszawy). Odpowiednie rozwiązania pozwolą Ci zadbać o popularność punktu stacjonarnego.

Ponadto musisz zwrócić uwagę, ile kosztuje pozycjonowanie lokalne. Warto zaznaczyć, że działania SEO nie są drogie przy uwzględnieniu efektów, na jakie możesz liczyć. Wielokrotnie dbaliśmy o widoczność sklepów w takich miastach jak: Łódź, Poznań czy Warszawa. Pozycjonowanie stron internetowych za każdym razem realizujemy bardzo skutecznie.

Jak wybrać najlepsze słowa kluczowe?

Wiesz już, jak istotny jest wybór odpowiednich słów kluczowych. Które z nich będą najlepsze? Czy należy pozycjonować stronę, uwzględniając te najtrudniejsze frazy? A może idealnym rozwiązaniem będzie pozycjonowanie fraz na długi ogon (long tail)? Zanim podejmiesz tę decyzję, zwróć uwagę na kilka ważnych aspektów:

 • Jak wygląda strona pod kątem linków przychodzących?
 • Jak dużą masz konkurencję?
 • Czy branża, którą reprezentujesz jest otwarta na frazy long tail?
 • Czy prowadzisz sklep internetowy z rozbudowanym asortymentem?
 • Analiza konkurencyjności branży
 • Czy użytkownicy chcą zaglądać do merytorycznej treści?

Doświadczeni eksperci SEO doskonale wiedzą, jak dobrać słowa kluczowe i dokonają ich szczegółowej analizy. Ważnym aspektem jest, aby do Twojej witryny prowadziło wiele naturalnych odnośników. Jeżeli konkurencja nie wyprzedza Cię pod tym względem, istnieje duża szansa na wykorzystanie pozycjonowania trudnych fraz oraz tych na długi ogon. Gwarantujemy skuteczne i kompleksowe pozycjonowanie strony, a także pozycjonowanie lokalne w Warszawie oraz wielu innych miastach.

Pamiętaj jednak, że strategia długiego ogona nie ma sensu, jeżeli biznes obejmuje wyłącznie jedną usługę czy kilka produktów. Gdy nie istnieje opcja poszerzenia oferty oraz brakuje zainteresowania eksperckimi treściami, zdecydowanie lepiej postawić na inne rozwiązania. Przykładowo – trudno wyobrazić sobie, aby zakład pogrzebowy tworzył bloga na temat swojej pracy.

Warto dodać, że usługa pozycjonowanie lokalne Warszawa wymaga innych narzędzi niż pozycjonowanie dużych sklepów internetowych. Nasz zespół na pewno wybierze idealnie dopasowane rozwiązania.

Czy warto pozycjonować?

Dziś to pytanie uznaje się za retoryczne. Aż 90% użytkowników korzysta z wyszukiwarek i najczęściej jest to Google. Nic więc dziwnego, że na usługę pozycjonowanie Warszawa decyduje się tak wielu właścicieli sklepów internetowych, którzy chcą zachęcić klientów do odwiedzenia witryny.

Według badań 53% wejść na daną stronę stanowi kwestię wpisania konkretnej frazy w wyszukiwarce. Właśnie dlatego pozycjonowane stron Warszawa to cenione oraz chętnie wybierane rozwiązanie. Potencjalni klienci najczęściej trafią na Twoją stronę właśnie dzięki profesjonalnym usługom ekspertów ds. SEO.

Nie jest tajemnicą, że najczęściej klienci wybierają linki z pierwszej dziesiątki wyników wyszukiwań. Co ważne, aż 93% ankietowanych potwierdziło, że wejścia na stronę przez wyszukiwarkę jest bardziej zyskowne.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że ważną kwestię w pozycjonowaniu odgrywa analityka internetowa. Pozwoli Ci zwiększyć widoczność Twojej witryny, a także zadbać o wskaźnik konwersji. Jeżeli szukasz agencji SEO, która zadba o każdy szczegół, wybór naszej oferty będzie strzałem w dziesiątkę. Specjaliści dobrze znają tajniki pozycjonowania stron, a wieloletnie doświadczenie pozwala osiągać najwyższe cele. Przekonało się o tym wielu zadowolonych klientów.

Pozycjonowanie stron internetowych – nasza oferta SEO

Każdy, kto rozwija biznes online prędzej lub później spotka się z pojęciem SEO i pozycjonowaniem stron www. Zaniedbanie tych działań może sprawić, że czas włożony w budowę witryny pójdzie na marne, a potencjalni klienci odejdą do konkurencji. Pamiętaj jednak, że nie musisz być ekspertem, aby zadbać o widoczność bloga czy sklepu internetowego. To zadanie możesz z powodzeniem oddać w ręce profesjonalistów.

Oprócz kwestii SEO i pozycjonowania stron istnieje kilka innych ważnych aspektów, które przybliżymy. Sprawdź, o co chodzi w skutecznej optymalizacji witryn i zapoznaj się z asortymentem naszych usług. Tworzymy zespół doświadczonych ekspertów, który zawsze oferuje skuteczne pozycjonowanie stron www.

Pozycjonowanie a SEO

Zanim omówimy szczegóły, musimy ustalić, że nawet osoby, które zajmują się marketingiem na co dzień, dyskutują na temat tych podstawowych elementów:

 • Pozycjonowanie
 • SEO

Pewne nieścisłości mogą wynikać z anglojęzycznego słownictwa, a także problematyki naszego języka. Najczęściej zagraniczna nomenklatura określa omawiane działania marketingowe jako Search Engine Optimization. Natomiast rzadziej wspomina o Web Positioningu.

Zagraniczne źródła określają SEO jako ogół czynności, które mają na celu poprawę pozycji witryny internetowej w naturalnych wynikach wyszukiwania na dane frazy kluczowe (pozyskiwane również z linków przychodzących). Z tego wynikają różnice pomiędzy rozwiązaniami off-site i on-site.

Natomiast polscy marketingowcy podkreślają, że pozycjonować można markę (wówczas mówimy o Brand Positioningu), a także stronę www (w wyszukiwarkach internetowych). Ustalmy, że wszystkie wyrażenia „pozycjonowanie” zawarte w artykule będą dotyczyły właśnie marketingu internetowego.

Polscy eksperci jasno stwierdzili, że SEO nie równa się pozycjonowaniu stron internetowych. Najprościej mówiąc – SEO stanowi część pozycjonowania stron www.

Bardzo często spotykamy się z głosami, że optymalizacja strony pod wyszukiwarki dotyczy zarówno działań on-site, jak i off-site. W takim przypadku łatwo błędnie założyć, że pozycjonowanie stron www nie istnieje, gdyż wszystko wykonują roboty. Oczywiście prawda jest nieco inna, a ta problematyka wymaga szerszego omówienia.

Najlepiej przyjąć, że SEO stanowi składową część procesu pozycjonowania stron. Dlaczego jest to racjonalne wytlumaczenie?

 1. Oddzielenie pojęć pozwala lepiej wyjaśnić działania marketingowe
 2. Dzięki temu możesz określić, czym jest optymalizacja i czemu służy link building
 3. Możliwość ustalenia podziału stanowisk w agencjach SEO. Często zdarza się, że specjaliści ds. SEO prowadzą wyłącznie czynności on-site. Natomiast linkowaniem zajmują się inne osoby.

Przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowy opis oraz porównanie pojęć związanych z pozycjonowaniem stron internetowych. Dotyczy on zarówno rozwiązań technicznych, jak i kreatywnych. Sprawdź, czym jest pozycjonowanie stron w internecie z punktu widzenia doświadczonych ekspertów i jakie działania obejmuje. Ponadto dowiesz się, co wchodzi w skład rozwiązań SEO i czym różnią się standardowe działania od pozycjonowania lokalnego.

Dodatkowo podpowiemy, gdzie najlepiej zlokalizować reklamę i dlaczego treści na stronie są tak istotne. A może zastanawiasz się, co jest wymagane, aby osiągnąć jak najlepsze efekty w Google?

Chociaż pytań jest dość dużo, przekażemy wiedzę w bardzo prosty sposób. W tym poradniku znajdziesz szczegółowe informacje i dowiesz się, czym jest pozycjonowanie strony internetowej oraz dlaczego ma tak ważne znaczenie.

klawiatura

Co to jest SEO i co ma wspólnego z pozycjonowaniem stron internetowych?

Optymalizacja strony pod względem wyszukiwarek (ang. SEO – Search Engine Optimization) stanowi absolutną podstawę dla właścicieli stron, którzy chcą uzyskać wysokie pozycje w Google. Jest to kluczowy element w pozycjonowaniu stron oraz obszar, który wpływa na osiągane efekty. Bez odpowiednich rozwiązań z zakresu SEO trudno nawet myśleć o osiągnięciu satysfakcjonujących efektów.

Działania z zakresu SEO mogą prowadzić do stworzenia witryny, która idealnie wpisze się w wymagania narzucone przez algorytmy wyszukiwarki. Oto czynności, nad którymi pracują nasi eksperci:

 • Optymalizacja treści, obrazów oraz innych elementów strony.
 • Optymalizacja techniczna – np. przyspieszenie ładowania strony. Pamiętaj, że niski page speed zniechęca zarówno potencjalnych klientów, jak i roboty wyszukiwarek. Ponadto pracujemy nad ustawieniem przekierowań, usuwaniem błędów oraz wprowadzaniem przyjaznych linków.
 • Prosta architektura strony – dbamy o zasady UX, które mają duże znaczenie dla widoczności serwisu w naturalnych wynikach wyszukiwania. Dzięki naszym działaniom roboty Google łatwiej trafią na Twoją stronę.

Zasady SEO stale się zmieniają, chociaż cele oraz definicja pozostają takie same od wielu lat. John I. Jerkovic w książce „Wojownik SEO. Sztuka osiągania najwyższych pozycji w wyszukiwarce” już w 2010 roku pisał, że optymalizacja stanowi sumę działań niezbędnych dla uzyskania wysokiej liczby trafień ze strony silników wyszukiwarek oraz stron internetowych, które zapewniają witrynie popularność.

Od publikacji książki minęło już wiele lat, jednak założenia pozostały takie same. Podstawowym celem jest zwiększenie widoczności w wynikach wyszukiwania. Takie zasady obowiązują w SEO od zawsze.

Co to jest pozycjonowanie?

Jak ustaliliśmy, SEO stanowi element składowy pozycjonowania stron. Nadszedł czas, aby wyjaśnić, czym jest pozycjonowanie serwisu w ogólnym ujęciu. Musisz pamiętać, że rozróżnienie pozycjonowania oraz SEO stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej. Kluczowym aspektem jest zrozumienie, że pozycjonowanie stron stanowi ciągły proces, który obejmuje konsekwentne i rzetelne działanie. W dodatku wymaga stałego monitorowania i analizowania każdego kroku.

Jeżeli chcesz uniknąć wielu błędów, które czyhają na początkujących, przeczytaj, jakie czynniki decydują o właściwym pozycjonowaniu oraz jak wiele korzyści możesz osiągnąć.

Pozycjonowanie strony internetowej stanowi grupę działań, które prowadzą do zwiększenia jej widoczności w wyszukiwarce po wpisaniu konkretnej frazy kluczowej. Jak to działa w praktyce?

Użytkownicy wpisują do wyszukiwarki konkretne zapytania i szukają odpowiedzi. Najczęściej w tym celu wykorzystują narzędzie Google. Frazy kluczowe dotyczą np. produktu, marki, osoby, czynności czy usługi. W tym celu wykorzystywane są nie tylko laptopy czy komputery stacjonarne, ale również tablety, smartfony oraz inne urządzenia, na których można uruchomić przeglądarkę internetową.

Według szacunków z wyszukiwarki Google korzysta aż 95% użytkowników. Natomiast eksperci ds. SEO doskonale wiedzą, jak poprawić widoczność w wynikach. Zdecydowanie warto się z nimi skontaktować, aby zwiększyć liczbę odwiedzających na własnej stronie internetowej.

W jaki sposób pozycjonujemy strony internetowe?

Praca nad pozycjonowaniem stron internetowych obejmuje szereg działań. Poznaj szczegóły i przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z naszych usług. Oto czynności, na które możesz liczyć:

 • Audyt strony internetowej oraz analiza konkurencji
 • Wdrożenie właściwej optymalizacji witryny pod kątem wyszukiwarek (SEO)
 • Wdrożenie certyfikatu SSL
 • Weryfikacja przekierowań
 • Stworzenie wysokiej jakości contentu
 • Nasycenie tekstów frazami kluczowymi
 • Optymalizacja nagłówków
 • Eliminacja duplicate content
 • Poprawna konstrukcja metadanych
 • Optymalizacja grafik i zdjęć na stronie internetowej
 • Tworzenie mapy witryny oraz pliku robot.txt
 • Sprawdzanie jakości linków wewnętrznych i zewnętrznych (link building)
 • Analiza prędkości strony (również wersji mobilnej)
 • Audyt SEO pod względem zgodności z wytycznymi Google (np. automatyczne generowanie treści, maskowanie, content kopiowany z innych witryn, system wymiany linków).

Zawsze stawiamy na profesjonalne rozwiązania i korzystamy ze sprawdzonych narzędzi. Dzięki temu możesz być pewien, że zrealizowane usługi przełożą się na jak najlepsze wyniki. To doskonała wiadomość dla wymagających klientów.

Pozycjonowanie stron www – korzyści

 • Wzrost widoczności Twojej strony w naturalnych wynikach wyszukiwania. Witryna będzie dostosowana do preferencji użytkowników, którzy szukają odpowiedzi na zadane pytania, a jednocześnie dopasowana do algorytmów robotów wyszukiwarki.
 • Zwiększenie ruchu na stronie – nawet najwyższej jakości usługi nie przyniosą sukcesu bez wiedzy klienta. Pozycjonowanie stron internetowych zapewnia szansę na zwiększenie widoczności w wyszukiwarce i odwiedziny użytkowników.
 • Niskie koszty reklamy – pozycjonowanie stanowi relatywnie tanią metodę na wzrost zainteresowania produktem lub usługą. Natomiast koszty reklamy w telewizji, radiu bądź czasopiśmie bywają bardzo wysokie. Ponadto cena pozycjonowania w naturalnych wynikach będzie niższa w porównaniu z kampanią reklamową PPC.
 • Trwałe efekty przez długi czas – właściwa optymalizacji, odpowiedni dobór słów kluczowych oraz wartościowy content to działania, które przy konsekwentnej realizacji zapewnią bardzo dobre wyniki nawet przez lata.
 • Wysoka renoma strony – nie jest tajemnicą, że pozycjonowanie stron internetowych stanowi rodzaj marketingu wizerunkowego. Wpływa na wiarygodność serwisu oraz rozpoznawalność marki. Gdy strona pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania, użytkownicy darzą ją dużym zaufaniem.
 • Wysokiej jakości content oraz merytoryczna wiedza – treści na stronie mają bardzo duże znaczenie dla pozycjonowania strony. Mowa tu o tekstach, zdjęciach, filmach czy infografikach. Doskonałym pomysłem może być prowadzenie eksperckiego bloga na Twojej witrynie.
 • Określenie grupy docelowej – pozycjonowanie www umożliwia dotarcie do konkretnej grupy, a jednocześnie sprofilowanie targetu firmy. Jeśli masz już grupę docelową, pozycjonowanie pozwoli ją zweryfikować oraz podjąć kroki w kierunku dostosowania oferty do zainteresowanych osób. Takie rozwiązania sprawdzą się znakomicie niezależnie od branży, jaką reprezentujesz.
 • Zwiększenie zysków – ruch na stronie oraz zainteresowanie potencjalnych klientów pozwoli Ci osiągnąć pozycję lidera w branży, a jednocześnie zwiększyć zyski z prowadzenia działalności i promowania jej w internecie.
 • Przewaga nad konkurencją – działania z zakresu pozycjonowania strony www pozwolą Ci wyprzedzić konkurencję, a jednocześnie zbudować zaufanie wśród użytkowników.
 • Rozwój biznesu – gdy trafisz do grupy docelowej, a Twoja strona znajdzie się wysoko w Google, możesz liczyć, że Twoje przedsiębiorstwo bardzo się rozwinie.
 • Realizacja strategii marketingowej – właściwa analiza zachowań użytkowników i robotów wyszukiwarki pozwoli udoskonalić działania reklamowe. Natomiast monitoring umożliwia bezpieczną, a zarazem spójną realizację założonych działań.
 • Możliwość monitorowania wyników pozycjonowania – efekty prowadzonych prac można zmierzyć przy pomocy profesjonalnych narzędzi oraz programów. Dzięki nim eksperci mogą określić, frazy kluczowe, które pojawią się najczęściej w wynikach wyszukiwania.

Za wyborem usług związanych z pozycjonowaniem stron przemawia wiele korzyści. To doskonała propozycja dla właścicieli sklepów internetowych oraz wielu innych witryn.

Pozycjonowanie stron dla różnych wyszukiwarek

Istnieją różne wyszukiwarki internetowe. Prawdopodobnie wiesz, która z nich jest wykorzystywana najczęściej. Jednak warto rzucić okiem na listę:

 • Google – wyszukiwarka stworzona w 1998 roku przez spółkę Google LLC. Natomiast jej polska wersja pojawiła się w 2002 roku.
 • Bing – wyszukiwarka internetowa z 2009 roku stworzona przez Microsoft.
 • Yahoo! – amerykańska strona z opcją wyszukiwarki internetowej stworzona w 1995 w roku
 • Baidu (百度) – najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Chinach. Pojawiła się w 2000 roku.
 • YANDEX – najpopularniejsza wyszukiwarka w Rosji stworzona w 1998 roku przez rosyjsko-holenderską firmę.

Najpopularniejszą wyszukiwarką w Polsce jest Google. Ma olbrzymią przewagę nad innymi narzędziami, które również znalazły się na podium (Bing i Yahoo). Jednak aż 96% polskich internautów korzysta z rozwiązania należącego do Giganta z Mountain View. Natomiast miejsca poza podium zajmuje MSN i DuckDuckGo.

Przy promowaniu strony internetowej nie musisz ograniczać się wyłącznie do Google (tym bardziej, jeżeli strona jest ukierunkowana na rynek zagraniczny). Natomiast warto pamiętać, że pozycjonowanie w różnych wyszukiwarkach wygląda inaczej. Każda wirtualna przestrzeń ma swoje wymagania, zasady, wady i zalety. Jeśli więc chcesz wejść na rynek chiński, musisz mieć stronę w tymże języku.

Jednak zdecydowana większość stron internetowych w naszym kraju pozycjonowana jest w Google. To zdecydowanie przeglądarka, która ma największy potencjał. Ponadto wiedza ekspertów ds. SEO dotyczy najczęściej właśnie tego narzędzia. W dodatku organizowane są liczne konferencje związane z pozycjonowaniem dla Google. Właśnie dlatego w niniejszym artykule skupiamy się właśnie na tej przeglądarce. Przedstawimy zarówno aspekty techniczne, jak i rozwiązania kreatywne. Dowiedz się więcej i sprawdź, jak wiele możesz zyskać, decydując się na pozycjonowanie stron w Google.

Czynniki rankingowe w wynikach wyszukiwania Google

Rozwiązania z zakresu SEO oraz pozycjonowanie strony w wyszukiwarce to tylko niektóre ważne aspekty. Musisz również zwrócić uwagę na pozostałe elementy, jakie wpływają na widoczność strony w wyszukiwarce. Popularność Google zapewnia szansę na dotarcie do potencjalnych klientów, a jednocześnie wymaga przestrzegania zasad SEO i analizy działań konkurencji.

Elementy, które mają wpływ na widoczność w wyszukiwarce Google:

 • Wiek pozycjonowanej strony
 • Historia i jakość witryny
 • Konkurencyjność w Twojej branży
 • Profil działalności
 • Czas oraz zakres prac SEO na stronie
 • Właściwa analiza i monitoring działań w zakresie pozycjonowania
 • Budowa i funkcjonalność witryny
 • Docelowe działania (np. pozycjonowanie lokalne i międzynarodowe)
 • Zmiany w algorytmach Google oraz dostosowanie do nich witryny
 • Popularność fraz kluczowych (w tym fraz long tail)
 • Atrakcyjny content na stronie
 • Rzetelność informacji
 • Dostosowanie strony do urządzeń mobilnych
 • Czas ładowania strony.

Wyżej wymienione działania dzielą się na on-site i off-site. Ponadto ta lista nie jest zamknięta. Musisz pamiętać, że algorytmy wyszukiwarki Google stale się rozwijają. Ponadto zasady ulegają dynamicznym zmianom. Dlatego doświadczeni eksperci ds. SEO na bieżąco śledzą informacje i są gotowi na wdrożenie nowych rozwiązań w strategii pozycjonowania stron.
Algorytmy mają kluczowe znaczenie dla pozycjonowania stron www.

Celem ich aktualizacji jest zwiększenie widoczności wartościowych treści oraz dostarczenie użytkownikowi odpowiednio dopasowanych wyników do jego zapytań. Nie od dziś wiadomo, że misją Google jest uporządkowanie zasobów informacyjnych i ułatwienie dostępu do nich.
Poznaj najważniejsze aktualizacje Google:

 • Panda (Google Panda) – jest to aktualizacja, która zwiększa priorytet na wyświetlenie jakościowych treści. Pandę opublikowano w 2011 roku, a zmiany w wynikach wyszukiwania były bardzo widoczne. W pierwszej kolejności wyświetlane były strony z wartościowymi treściami, natomiast niskiej jakości content powodował spadki. Podstawowym założeniem algorytmu było promowanie stron skierowanych do użytkowników, a nie robotów indeksujących. Jest to związane ze współczynnikiem odrzuceń. Jeżeli użytkownik wejdzie na stronę i nie znajdzie tam odpowiednich dla siebie treści, tzw. bounce rate wzrasta. To znak dla robotów, że treści nie stanowią odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Wówczas pojawia się ryzyko spadku w pozycjach wyszukiwania. Pamiętaj, aby zadbać o to, by treści dostępne na stronie były przydatne. Wysokiej jakości content należy nasycić właściwymi frazami kluczowymi.
 • Pingwin (Google Penguin) – ta aktualizacja, która ma znaczący wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania. W roku 2012 Pingwin obniżył pozycje stron, których profil linkowy (zewnętrznych i wewnętrznych linków) nie był odpowiednio dopasowany. Otóż założeniem algorytmu jet naturalny charakter odnośników.
 • Koliber Google (Google Hummingbird) – jest to aktualizacja z roku 2013, która zmieniła formę interpretacji oraz wyświetlania wybranych wyników. Koliber pokazał, że wyszukiwarka bardzo dobrze rozpoznaje kontekst całego wyrażenia, a nie wyłącznie pojedynczych słów. Ponadto zwraca wyniki dopasowane do zadanego pytania i zapewnia możliwość do wykorzystania potencjału fraz na długi ogon. Koliber bada zależności pomiędzy frazami kluczowymi w pytaniu i dzięki temu ukazuje właściwe wyniki. Idealnym przykładem może być pytanie „Jaki zamek wybrać”. Wówczas możemy oczekiwać różnych wyników – zamka do kurtki lub wycieczki na zabytkowy budynek. Algorytm stara się lepiej rozumieć pytania, co skraca drogę użytkownika. Kolejny przykład to wpisanie prostego działania matematycznego w Google. Wówczas błyskawicznie uzyskasz wynik.
 • Gołąb (Google Pigeon) – algorytm, który wpływa na lokalne wyniki wyszukiwań. Aktualizację wprowadzono w roku 2014. Jej celem było wyświetlanie wyników na podstawie lokalizacji użytkowników. Dzięki temu można było zwiększyć widoczność lokalnych firm dla konkretnych obszarów. Ponadto kluczowym aspektem aktualizacji było poinformowanie użytkowników oraz robotów indeksujących o lokalizacji świadczonych usług. Gołąb zwraca szczególną uwagę na pełne dane teleadresowe oraz, dane strukturalne. Bardzo ważna jest również właściwie zoptymalizowana wizytówka w Google Moja Firma.
 • Mobile Update – wyszukiwanie mobilne ma kluczowe znaczenie, a ten algorytm pojawił się już w 2015 roku, kiedy spodziewano się rewolucji. Dlatego algorytmowi nadano potoczną nazwę Mobilegeddon. Dzisiaj responsywna strona stanowi absolutną podstawę – szczególnie wtedy, gdy masz na uwadze Mobile First Index.
 • RankBrain – rozwiązanie z zakresu sztucznej inteligencji. Celem algorytmu uczenia maszynowego jest dostosowanie wyników do zapytań użytkownika. RankBrain analizuje kontekst, lokalizację, analizę słów kluczowych, personalizację oraz inne elementy, które pozwolą wyświetlić odpowiedni wynik dla konkretnego użytkownika.
 • Opos (Possum) – podobnie jak algorytm Gołąb, Opos wpływa na wyniki lokalne. Aktualizacja ma duże znaczenie zwłaszcza dla fizycznej lokalizacji użytkownika.

Jak ustalana jest pozycja strony internetowej w Google?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych nie byłoby możliwe bez czynników rankingowych. Jest ich bardzo wiele, dlatego wsparcie profesjonalistów ma tak duże znaczenie.

Na pewno wiesz, że wyszukiwarka Google stanowi najpopularniejsze i najczęściej wykorzystywane tego typu narzędzie na świecie. Pozwala użytkownikom błyskawicznie znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Każde z nich generuje tysiące, a nawet miliony stron, na których znajdziesz interesujące Cię treści. Co ważne, Google porządkuje zasoby, aby zapewnić użytkownikom najważniejsze informacje.

W przypadku wyszukiwarki Google algorytmy rankingowe próbują ustalić zamierzenie użytkownika wyłącznie, gdy używa słów, z których korzysta większość osób. Ponadto roboty starają się zrozumieć frazy z błędami i nadal przedstawić oczekiwane wyniki.

Eksperci Google przyznają, że nie tylko słowa kluczowe mają znaczenie dla rankingu. Chociażby dzięki linkowaniu Google rozumie, w jaki sposób witryny są ze sobą powiązane. Ponadto bada ich zawartość oraz bezpieczeństwo dla użytkownika. Jednocześnie prezentuje wyniki pod względem lokalizacji.

Algorytmy Google biorą pod uwagę nie tylko pozytywne aspekty. Skupiają się również na tych elementach, które nie zasługują na żadną pozycję w rankingu, a tym bardziej na wysokie miejsca w rankingach. Zwróć uwagę, że roboty badają również witryny, które tylko pozornie spełniają wymagania, lecz stanowią oszustwo, spam lub zwyczajny żart (mówi się o nich – Google bomb). Gdy np. na stronie dany wyraz pojawi się 500 razy, nie oznacza to, że jest witryna przyjazna użytkownikowi i dostarczy mu odpowiedzi na pytania.

Zastanawiasz się, jak ocenić, czy strona zasługuje na najlepsze pozycje w wyszukiwarce? Każdy doświadczony specjalista ds. SEO odpowie, że zależy to od bardzo wielu czynników. Ściślej mówiąc, chodzi o elementy rankingowe. Są to słowa kluczowe, linki, aspekty techniczne, lokalizacja, a także rzetelność i aktualność informacji. Bardzo ważna jest również szybkość ładowania strony.

Wiesz już, że boty działają na podstawie konkretnych algorytmów. Natomiast jakość wyników wyszukiwania weryfikujemy my – użytkownicy, działając zgodnie z listą własnych wytycznych. Ostatecznie każdy konsument usług czy czytelnik bloga decyduje, czy treści na stronie są przydatne, a witryna jest godna zaufania. Dlatego tak ważne jest określenie grupy docelowej oraz dostosowanie rozwiązań do stron internetowych. Nie jest tajemnicą, że pozycjonowanie stron to proces, który obejmuje działania w wirtualnej przestrzeni, lecz efekty widzimy w rzeczywistości. Potwierdzi to wielu właścicieli sklepów internetowych.

Użytkownicy Google często zastanawiają się, jak wygląda skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach. Otóż chodzi tu o łączenie elementów technicznych z czynnikiem ludzkim. Pamiętaj więc, że na stronę internetową wchodzą zarówno roboty Google, jak i użytkownicy. Musisz więc znaleźć idealne rozwiązanie, aby dopasować stronę do każdej z tych grup.

Pozycjonowanie stron krok po kroku

Odwiedź naszą stronę

Zanim wybierzesz usługę pozycjonowanie stron internetowych w agencji SEO Light, wypełnij krótki formularz. Zaznacz opcję, jaka Cię interesuje, podaj informacje kontaktowe oraz budżet przeznaczony na działania. Następnie skontaktujemy się z Tobą i zaproponujemy rozwiązania, które idealnie wpiszą się w zakres Twoich potrzeb. Później nasi eksperci zadbają o jak najlepsze efekty. Przekonało się o tym wielu wymagających klientów.

Narzędzia analityczne

Wszystkie strony, które pozycjonujemy zostają zintegrowane z profesjonalnymi i sprawdzonymi narzędziami analitycznymi. Mowa tu o Google Analytics i Google Search Console. Oryginalne rozwiązania od Google pozwalają na uzyskanie najważniejszych informacji na temat ruchu organicznego. Dzięki tym narzędziom sprawdzisz również ogólne dane odbiorców strony www. Ponadto do pozycjonowania serwisów www wykorzystujemy Google Tag Manager, który pozwala na tagowanie oraz konfigurację kodu. Korzystamy również z HotJar – narzędzie zbiera informacje o użytkownikach i analizuje miejsca, które są najczęściej przeglądane przez klientów.

Optymalizacja SEO

W trakcie trwania umowy na bieżąco optymalizujemy sekcje na stronie internetowej. Ponadto nie ograniczamy się tylko do wybranych podstron, lecz stale pracujemy nad ciągłym rozwojem pozycjonowanej witryny. Ponadto poprawimy kod, zwiększymy szybkość ładowania strony, a także zoptymalizujemy treści. Bardzo ważny jest dla nas plan działania oraz jego wpływ na dalsze efekty. Konsekwentnie go realizujemy, aby dopasować stronę do wymagań użytkowników oraz robotów Google.

Pozycjonowanie stron internetowych na wielu etapach

Dbamy zarówno o optymalizację SEO, jak i inne rozwiązania z zakresu pozycjonowania stron. Mowa tu o takich usługach jak link building, monitoring trendów, analiza konkurencji czy redakcja fachowych artykułów. Pozycjonowanie stron rozpoczniemy od audytu SEO, który stanowi fundament naszych działań. Ponadto wdrożymy rozwiązania on-site – optymalizację nagłówków i metadanych, analizę adresów URL czy indeksację strony w narzędziach analitycznych. Kolejne czynności obejmują sprawdzanie jakości linków, responsywności strony, a także badanie, czy występuje tu duplicate content. Oczywiście nie zapominamy o działaniach off-site, a szczególnie dbamy o linkowanie zewnętrzne.

Wysokiej jakości treści na stronę

Content marketing ma bardzo duże znaczenie w pozycjonowaniu stron internetowych. Obejmuje redakcję artykułów blogowych, a także tworzenie innych formatów tekstowych, opisów produktów i kategorii, rankingów, poradników oraz wielu innych. Pamiętaj, że budowanie treści ma kluczowe znaczenie dla widoczności strony w wynikach Google. Nic więc dziwnego, że powiedzenie „Content is king” cieszy się tak dużą popularnością. Treści mają nie tylko wpływ na pozycjonowanie, ale również budują renomę eksperta w danej dziedzinie. Dlatego zdecydowanie warto wprowadzić wartościowe teksty na własną witrynę.

Konfiguracja Google Search Console

Google Search Console jest narzędziem, z którym powinien się zapoznać każdy właściciel strony internetowej. To zestaw profesjonalnych rozwiązań stworzony przez giganta z Mountain View. Narzędzie pozwala na wiele operacji, które znacznie wpływają na pozycjonowanie strony. Głównym aspektem jest monitorowanie danych np. o indeksacji treści przez roboty Google. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, jak wygląda profil linkowy i w jaki sposób Google widzi stronę. Ten aspekt dotyczy również kanałów mobilnych oraz treści w wynikach rozszerzonych.

Bardzo ważnym aspektem jest odpowiednia konfiguracja Google Search Console. Podstawę stanowi indywidualny adres na poczcie Gmail, gdyż za jego pomocą zalogujesz się do GSC. Później dodasz witrynę i zweryfikujesz, że jesteś jej właścicielem. Na czym polega weryfikacja? Otóż musisz umieścić plik HTML z identyfikatorem konta w katalogu z witryną.

Alternatywnym rozwiązaniem może być instalacja wtyczki na WordPressie, a także skorzystanie z kodu śledzenia Google Analytics. Konfiguracja Google Search Console oraz użytkowanie narzędzia jest bardzo wygodne. Jeżeli jednak nie masz doświadczenia w obsłudze narzędzia, skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci zadbać o każdy szczegół i udzielimy niezbędnych wskazówek.

Profesjonalny audyt SEO

Proponujemy zaawansowane działania związane z pozycjonowaniem stron internetowych. Jednak początkowym etapem jest audyt SEO, który pozwoli nam zebrać informacje dotyczące strony. Możemy go przeprowadzić w ramach współpracy lub zaproponować Ci osobną usługę. To doskonała propozycja dla osób, które nie chcę wybierać usługi pozycjonowanie stron, a jedynie przygotować ją do działań z zakresu SEO. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się decydujesz, otrzymasz rzetelnie wykonany i obiektywny raport.

Klienci po wykonaniu audytu SEO bardzo często decydują się na kontynuowanie współpracy oraz pozycjonowanie stron internetowych.

Powszechnie wiadomo, że audyt SEO stanowi punkt wyjścia w kierunku profesjonalnego pozycjonowania stron internetowych. Aby poprawnie przeprowadzić działania optymalizacyjne, audyt SEO jest po prostu niezbędny. Dzięki temu możesz liczyć na dogłębną analizę, co pozwala naprawić wiele elementów, a tym samym poprawić pozycję Twojej witryny w Google.

Audyt SEO stanowi bardzo dokładną analizę Twojej strony www. Szczegółowo zbadamy ją pod kątem technicznym oraz wizualnym, przyglądając się UI (User Interface). Kolejnym ważnym aspektem jest UX (User Experience). Te elementy decydują o tym, w jaki sposób witryna jest oceniana przez użytkowników i roboty Google. W dodatku audyt SEO obiektywnie przedstawia rzeczywistość oraz kondycję serwisu pod kątem czynników rankingowych. Te wpływają na pozycję strony w wyszukiwarce.

Chociaż audyty SEO mogą się różnić istnieją wspólne cechy. Pierwszym czynnikiem są specjalistyczne narzędzia, które pozwalają zadbać o odpowiednią kondycję strony www. Dzięki profesjonalnym rozwiązaniom SEO możemy przeanalizować setki podstron, a także zautomatyzować wiele procesów oraz analizować dane i szczegółowe statystyki.

Kolejne podobieństwo to czynnik ludzki. Każdy audyt SEO obejmuje szczegółową interpretację danych, wyciąganie wniosków, a także ręczne sprawdzanie funkcjonalności. Robimy wszystko, co możliwe, aby strona byłą dopasowana do preferencji użytkownika.

Zarówno narzędzia analityczne, jak i czynniki ludzkie są bardzo istotne i się uzupełniają. Na tej podstawie możemy wykonać szczegółowy audyt. Jeden z tych czynników nie będzie działał właściwie bez drugiego. Najlepsi eksperci ds. SEO zawsze korzystają z narzędzi analitycznych, a jednocześnie ręcznie sprawdzają zastosowane rozwiązania.

Ponadto specjaliści ds. SEO często oferują darmowe audyty SEO. Pamiętaj jednak, że chodzi tu jedynie o niewielką część niezbędnych działań. Ponadto nad pełnym audytem powinna pracować agencja, która łączy ekspertów z dużym doświadczeniem. Właśnie dlatego możesz liczyć na nasz profesjonalizm. Zawsze korzystamy ze sprawdzonych narzędzi, a jednocześnie oferujemy praktyczną wiedzę, która zaowocuje w bardzo dobre wyniki.

Pamiętaj, że eksperci z naszej agencji to jednocześnie użytkownicy wyszukiwarki Google, którzy każdego dnia odwiedzają i analizują strony internetowe. Dobrze rozumiemy, że czynniki ludzkie oraz narzędzia techniczne wpływają na komfort wyszukiwania treści. Ponadto przykładamy dużą wagę do szybkości ładowania strony, a także dbamy o atrakcyjny układ treści. Nie zapominamy również o bezpieczeństwie użytkowników w sklepach internetowych. Audyt SEO obejmuje analizy na temat wszystkich wymienionych czynników. To wręcz niezastąpiona usługa, od której warto zacząć działania z zakresu optymalizacji.

audyt seo

Czy strona internetowa wymaga audytu SEO?

Skoro wiesz już, jak ważny jest audyt SEO, odpowiedź na to pytanie jest prosta. Zdecydowanie strona www wymaga audytu. Dzięki temu uda się opracować strategię pozycjonowania dla witryny, która jeszcze nie jest widoczna w wynikach Google lub jej pozycja jest zbyt niska i wymaga poprawy. Jeżeli chcesz poprawić wyniki i być o krok przed konkurencją, to rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę.

Ponadto audyt SEO będzie bardzo dobrym pomysłem na zupełnie nowych stronach. Nasi eksperci zwracają szczególną uwagę na czynniki rankingowe i doskonale wiedzą, jak powinno wyglądać pozycjonowanie stron. Natomiast audyt ma dla nich kluczowe znaczenie i pozwala wnikliwie ocenić aktualną sytuację.

Audyt SEO polecamy również wszystkim właścicielom stron po procesie migracji. Czasami nawet drobne zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na wyniki wyszukiwania. Możemy np. wprowadzić certyfikat bezpieczeństwa czy zmienić domenę, aby poprawić pozycję w Google. Ponadto analizujemy efekty modyfikacji.

Audyt on-site i off-site

Audyt SEO, który poprzedza proces pozycjonowania stron internetowych dzielimy pod względem metody działań.

 • On-site – audyt zawiązany z czynnikami, które znajdują się w obrębie strony www. Mowa tu o strukturze nawigacyjnej, jakości treści, linkowania wewnętrznego, a także błędów, które mogą osłabić pozycję strony w Google. Bierzemy pod uwagę masę czynników rankingowych, które wpływają na widoczność serwisu.
 • Off-site – bardzo ważnym aspektem jest również ocena czynników zewnętrznych, które wpływają na pozycję w wynikach Google. Chodzi tu m.in. o profil linków przychodzących oraz wychodzących. Ponadto zwracamy uwagę na profil w Google Moja Firma czy wysokiej jakości teksty na stronach klienta.

Audyt SEO pozwala określić plusy i minusy witryn. Czasami zdarza się, że strona zawiera wiele błędów. Jednak szczegółowa analiza pozwala je zbadać i ustalić skuteczną strategię. Następnie wdrożymy działania, które pozwolą zadbać o wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. W wielu branżach konkurencja jest tak wysoka, że błędy na stronach znacznie obniżają liczbę wyświetleń, a co za tym idzie – wyniki finansowe. Tymczasem audyt SEO stanowi dokładną analizę, dzięki której zadbamy o Twoją witrynę, co przełoży się na rezultaty.

Audyt SEO – co zawiera?

Klienci agencji SEO Light otrzymają profesjonalny audyt SEO. Zawiera on szczegółowe dane na temat kondycji strony internetowej, metadanych, optymalizacji nagłówków, linkowaniu wewnętrznym czy też nawigacji na stronie internetowej. Ponadto przekażemy Ci informacje na temat contentu i wdrożenia sitemap. Poświęcamy również dużą uwagę szybkości ładowania witryny, a także jej responsywności.

Aby przygotować dokładny i rzetelny raport, korzystamy zarówno z praktycznej wiedzy, jak i profesjonalnych narzędzi analitycznych. Dzięki temu klienci otrzymają wszystkie ważne dane. Nasi specjaliści na co dzień pracują przy Screaming Frog, Ahregs, Woorank czy Google Mobile Friendly.  Jednocześnie zawsze uwzględniamy doświadczenia użytkowników i wiemy, jak istotny jest czynnik ludzki. Nad każdym działaniem czuwają doświadczeni specjaliści.

Audyt SEO podpowiada, co należy zmienić na stronie, a które rozwiązania działają dobrze. Gdy dowiemy się, co trzeba poprawić, otrzymamy gotowy przepis na skuteczną optymalizację. Dzięki temu będziemy mogli zatroszczyć się o jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania Google.

Analityka SEO

Nasi eksperci nie tylko zbierają dane, ale również poświęcają wiele uwagi na ich interpretację. Każdy specjalista dobrze wie, jak ważna w branży SEO jest analityka. Wówczas można podjąć operacje, które mają na celu poprawę stanu witryny. Efektem jest skuteczne pozycjonowanie strony internetowej. Ponadto zawsze pamiętamy o sprawdzaniu wyników naszych działań.

Specjaliści ds. SEO na podstawie szczegółowych danych dokładnie analizują widoczność strony w wyszukiwarce. Sprawdzają informacje związane z budową serwisu, szybkością ładowania stron czy profilem linkowym. Ponadto bardzo ważna jest jakość treści, nasycenie słów kluczowych oraz wiele pozostałych elementów.

Szczegółowa analityka SEO obejmuje zarówno aspekty techniczne, jak i kreatywne rozwiązania. Bardzo ważna jest również wiedza z zakresu marketingu. Dzięki temu można analizować konkurencję czy badać sezonowość branży. Ponadto specjaliści stale przyglądają się aktualnym trendom i potrafią dopasować rozwiązania do aktualnych standardów.

Narzędzia w analityce SEO

Istnieje wiele narzędzi, które zapewniają bardzo dobre efekty. Sprawdź, które rozwiązania wykorzystujemy w codziennej pracy i na jakie rezultaty możesz liczyć.

 • Google Analytics – to bardzo przydatne i zaawansowane narzędzie, które umożliwia monitorowanie ruchu zarówno w sklepach internetowych, jak i na pozostałych witrynach. Najpierw specjalista ds. SEO wykonuje szczegółową konfigurację. Następnie gromadzi informacje i dokładnie je analizuje. Kolejny etap obejmuje wyciągnie wniosków oraz ustalanie parametrów związanych ze skutecznością witryny. Google Analytics pozwala uzyskać informacje na temat wysokości sprzedaży produktów lub usług. Ponadto dowiesz się, jakie strony są chętnie odwiedzane przez użytkowników, oraz ile osób odwiedza stronę. W dodatku można rzucić okiem na ścieżkę zakupową. Pamiętaj jednak, że analiza danych to nie wszystko. Nasi eksperci potrafią również je dobrze interpretować. Właśnie dlatego dokładnie badamy podstrony oraz obszary, które wymagają poprawy. W dodatku sprawdzimy, jak kształtuje się współczynnik odrzuceń. Stale analizujemy ruchy użytkowników na stronie i wyciągamy wnioski, aby właściciel strony mógł osiągnąć jak najlepsze efekty.
 • Hotjar – to kolejne narzędzie analityczne, które pozwala na śledzenie zachowań odwiedzających witrynę. Program pozwoli Ci na tworzenie map cieplnych. Te wskazują, jak użytkownik porusza się na stronie oraz które opcje wybiera. Dzięki temu dowiesz się, jakie elementy powinny być bardzo widoczne i w którym miejscu muszą znaleźć się najważniejsze opcje. Szczegółowa analiza tych danych pozwoli podjąć decyzję dotyczące rozwiązań z zakresu UX.
 • Google Optimize – to narzędzie bardzo przydatne w testach A/B. Dzięki temu możesz dokładnie sprawdzić funkcjonalność stron internetowych. Ponadto zweryfikujesz skuteczność działań. W ten sposób dokonasz szczegółowej analizy danych związanych np. ze współczynnikiem odrzuceń, czasem trwania sesji oraz wielu innych celów określonych w Google Analytics.
 • Google Data Studio – to funkcjonalne narzędzie pozwala na raportowanie i analizowanie danych. Jego ważnym atutem jest mnogość opcji, co pozwala zaprojektować stronę dopasowaną do własnych potrzeb. Ponadto zautomatyzujesz procesy, porównasz dane, a także stworzysz wykresy na podstawie zgromadzonych informacji. Z narzędzia bardzo często korzystają specjaliści ds. SEO, co pozwala im przygotować szczegółowy, a jednocześnie przejrzysty raport. Google Data Studio zapewnia oszczędność czasu za sprawą automatyzacji procesów. Ponadto jest to darmowe narzędzie.

Czym jest SXO?

Termin ten łączy SEO oraz UX. To pokazuje, że w pozycjonowaniu liczą się zarówno aspekty techniczne, jak i kreatywne rozwiązania, które pozytywnie wpływają na doświadczenia użytkowników. Jest to bardzo istotne z uwagi na zmiany w mechanizmach algorytmów. Ponadto według ekspertów z Google, strony przyjazne dla użytkowników będą lepiej widoczne w wynikach. Wszystko to sprawia, że specjaliści z agencji SEO skupiają się na potrzebach użytkowników.

Połączenie SEO i UX oznacza właściwą optymalizację doświadczeń użytkownika. Praca naszych ekspertów obejmuje audyt SXO, a także pozycjonowanie z elementami UX oraz tworzeniem treści na stronie.

SXO jest strategią, która obejmuje specjalistyczne działania związane z ułatwieniem nawigacji na stronie czy zapewnieniem komfortu zakupów online. Dzięki temu użytkownik z łatwością znajdzie informacje, których szuka.

Wprowadzamy działania, które nie tylko doprowadzą użytkownika na stronę, ale również pozwolą mu znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania. Właściwie przeprowadzone działania przełożą się na wyższy współczynnik konwersji (np. zakup produktu czy zapisanie do newslettera).

Dziś połączenie SEO oraz UX ma kluczowe znaczenie w pozycjonowaniu stron internetowych. Jako eksperci doskonale to rozumiemy i dokładamy wszelkich starań, aby obsługa serwisu była prosta i intuicyjna dla wszystkich użytkowników. Dbamy o design oraz nawigację, a jednocześnie przykładamy dużą wagę do detali. To wszystko zasługa wieloletniego doświadczenia oraz szczegółowej wiedzy z zakresu marketingu.

Strategia pozycjonowania stron

Profesjonalny audyt SEO oraz dokładna analiza pozwalają nam opracować skuteczną strategię pozycjonowania. W dodatku zbadamy działania konkurencji, a także przyjrzymy się specyfice branży oraz trendom, jakie w niej obowiązują. Kolejne ważne czynniki to profil linkowy, a także content na stronie. Nie zapominamy również o ruchu oraz konwersji.

Wszystkie te elementy pozwalają nam zaplanować działania, które wpiszą się w cele klienta. Stosujemy rozwiązania, które pozwolą zwiększyć sprzedaż, a także działania decydujące o wizerunku marki. Ponadto bierzemy pod uwagę konkurencyjność fraz, charakter lokalnego rynku, a także specyfikę branży. Do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób i unikamy utartych schematów.

Ponadto zawsze realizujemy prace dopasowane do aktualnych potrzeb klienta. Możemy wykonać działania związane z profilem linkowym, usunięciem duplicate contentu czy tworzeniem wysokiej jakości artykułów na bloga. To tylko niektóre spośród wielu rozwiązań, jakie możemy zaproponować. Oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana, więc z łatwością znajdziesz opcję, która pozwoli Ci osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania Google. To doskonała wiadomość dla wymagających klientów.

Od czego zależy strategia pozycjonowania stron internetowych

Strategia pozycjonowania stron internetowych zależy od kilku podstawowych elementów:

 • Rodzaj strony internetowej – wiele zależy od tego, jaką stronę pozycjonujemy. Mały sklep internetowy potrzebuje innych rozwiązań niż wielki serwis e-commerce czy blog o gotowaniu. Czasami kluczowym aspektem jest optymalizacja kategorii i stron produktowych, a innym razem należy zatroszczyć się o bloga na stronie. Zdarza się również, że witryny wymagają kompleksowego podejścia.
 • Budżet klienta – im większy budżet, tym więcej rozwiązań możemy zaproponować. Pamiętaj jednak, że w wielu przypadkach zapewniamy bardzo dobre wyniki bez wielkich nakładów finansowych. Wiele zależy od charakteru witryny czy konkurencyjności w branży.
 • Kondycja witryny internetowej – pomagamy właścicielom nowych oraz istniejących stron internetowych. Zawsze sprawdzamy, czy i w jaki sposób były pozycjonowane. Dzięki temu możemy ustalić szczegóły związane ze strategią SEO. Dlatego nasz audyt odgrywa tak istotną rolę.
 • Sezonowość – istnieją branże, w których sezonowość ma kluczowe znaczenie. Dotyczy to np. sprzedaży mebli ogrodowych czy artykułów budowlanych. Dlatego eksperci dokładnie analizują różne branże oraz ruch na stronie. Na tej podstawie można dopasować rozwiązania do zamierzonych celów.
 • Cele biznesowe – strategia SEO jest ściśle dopasowana do celi biznesowych oraz marketingowych przedsiębiorstwa. Specjaliści dobrze wiedzą, jak przedstawić profil grupy docelowej, a jednocześnie dobrać właściwe frazy kluczowe. Dzięki temu możliwa będzie skuteczna optymalizacja.

Strategia SEO – co obejmuje?

Strategia SEO obejmuje wiele obszarów i działań. Poznaj najważniejsze elementy, nad którymi pracuje nasza agencja i przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z naszych usług.

 • Analiza fraz kluczowych – bardzo istotnym aspektem jest wybór i szczegółowa analiza fraz kluczowych. Nie byłoby to możliwe bez specjalistycznej wiedzy ekspertów oraz narzędzi, z jakich korzystają. Dużą rolę odgrywa m.in Ahrefs, Surfer SEO, Senuto, Semstotm, czy Planer Słów Kluczowych Google. To jednak tylko niektóre spośród wielu rozwiązań, jakie stosujemy. Odpowiednio dobrane frazy zapewnią stronie duży ruch. Dlatego bierzemy pod uwagę zarówno te niszowe wyrażenia, jak i te na długi ogon. W ten sposób zbudujesz naturalny ruch na stronie.
 • Content marketing – doskonale rozumiemy, jak ważny jest content marketing. Doświadczeni copywriterzy z naszej agencji przygotowują opisy produktów i kategorii, firmowe blogi, artykuły sponsorowane czy teksty, które podkreślają wizerunek marki. Jednocześnie zwracają szczególną uwagę na słowa kluczowe, aby jak najwięcej klientów odwiedzało stronę. Pamiętaj, że merytoryczny content na Twojej stronie zapewni Ci pozycję eksperta w branży. Copywriterzy stale współpracują ze specjalistami ds. SEO. Dzięki temu teksty są bardzo wartościowe i wpływają na wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Ponadto eksperci ds. content marketingu doskonale rozumieją, jak powinien wyglądać podział artykułu na sekcje i odpowiednio formatują treści. Wszystko to sprawia, że klienci mogą liczyć na bardzo dobre efekty. Szczegółowy plan na Twoje treści uwzględnimy w strategii pozycjonowania.
 • Optymalizacja techniczna – kolejny ważny element strategii pozycjonowania stron dotyczy kwestii technicznych, w tym zmian w kodzie strony. Jakie działania wykonujemy? Bardzo często pracujemy nad optymalizacją pliku robots.txt, tworzeniu sitemapy czy wdrażaniu elementów strukturalnych. To jednak tylko niektóre spośród wielu elementów. Nasi specjaliści dokładnie analizują każdą stronę i wprowadzają działania, które pozytywnie wpływają na widoczność strony w Google. Właśnie dlatego optymalizacja techniczna stanowi tak ważny element naszej pracy.
 • Linkowanie – link building to kolejny bardzo istotny element w strategii pozycjonowania stron internetowych. Ponadto to jeden z pierwszych czynników, na który specjaliści zwracają uwagę. Dlaczego? Otóż pozyskiwanie linków zewnętrznych pozwala na zwiększenie liczby odbiorców, a jednocześnie dobrze wpływa na ocenę witryny przez roboty Google. To znak, że strona jest widoczna w wielu źródłach. Jednak te powinny być wiarygodne. Dlatego dobrze jest linkować na silnych stronach czy forach internetowych. Nasi specjaliści dobrze wiedzą, które źródła mogą być skuteczne dla pozycjonowania. Można do nich zaliczyć np. rankingi i raporty. Odpowiednio prowadzony link building pozwala pozyskać wielu klientów sklepu internetowego czy czytelników bloga. Dlatego bardzo poważnie podchodzimy do tych działań i analizujemy wszystkie szczegóły.

To tylko najważniejsze elementy strategii SEO. Nasi specjaliści każdą witrynę traktują w indywidualny sposób, a jednocześnie dokładnie ją analizują. Na tej podstawie określają działania optymalizacyjne, które pozwolą osiągnąć założone efekty. Wszystko to sprawia, że pomogliśmy już wielu właścicielom sklepów internetowych czy blogerom, którym zależało na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google.

Od czego zaczynamy pozycjonowanie stron internetowych?

Pierwsze kroki w pozycjonowaniu stron www mają kluczowe znaczenie dla uzyskanych efektów. Ponadto dobra początkowa praca znacznie ułatwia późniejsze działania i pozwala osiągnąć wiele celów. Jeśli jednak już na starcie pojawią się błędy, trudno będzie doprowadzić stronę na wysokie pozycje w Google. Dlatego przykładamy bardzo dużą wagę do szczegółowego audytu i wsłuchujemy się w potrzeby klientów. Dzięki temu możemy dokładnie zaplanować wszystkie prace i zadbać o każdy, nawet ten najmniejszy szczegół.

Nasi specjaliści ds. SEO zawsze rozmawiają z klientami i proponują rozwiązania idealnie dopasowane do ich potrzeb. Jednocześnie wskazują ewentualne błędy w funkcjonowaniu strony i potrafią je szybko wyeliminować. Wiele czynności możemy wykonać już na początkowym etapie, aby później przejść do głównych zadań.

Optymalizacja stron internetowych zawsze jest zgodna z wytycznymi Google. Dbamy o to, aby znalazły się na niej wysokiej jakości treści, które będą atrakcyjne dla użytkownika, a jednocześnie wartościowe dla robotów Google. Dzięki temu nasze działania są bardzo skuteczne, a klienci mogą cieszyć się częstymi wizytami. To przekłada się na wyniki finansowe. Właśnie dlatego warto się z nami skontaktować. Dokładnie przyjrzymy się Twojej stronie i ustalimy skuteczny plan na jej pozycjonowanie.

Skuteczny SEO Copywriting

Wiesz już jak ważny jest content marketing w pozycjonowaniu stron internetowych. Jego kluczową częścią jest SEO copywriting, czyli tworzenie wartościowych treści z uwzględnieniem fraz kluczowych. Nasi specjaliści ds. SEO dokładnie ustalają frazy kluczowe. Następnie przekazują je copywriterom, którzy dobrze wiedzą, w jaki sposób ich używać. Taka współpraca obfituje w wysokiej jakości teksty, które pomagają w pozycjonowaniu, a jednocześnie zapewniają użytkownikom stron internetowych merytoryczną wiedzę.

Właściwy dobór słów kluczowych sprawi, że klient łatwo znajdzie Twoją stronę. Jeżeli prowadzisz sprzedaż różnych produktów i usług, niezbędny będzie ich dokładny opis. To samo można powiedzieć o opisach kategorii.

Oto czynniki, którym poświęcamy szczególną uwagę:

 • Popularność fraz kluczowych – dokładnie sprawdzamy, jak wielu użytkowników wpisuje dane frazy w wyszukiwarce. Ta wiedza pozwala nam opracować strategię działania.
 • Konkurencyjność fraz – to elementy określane przez liczbę stron, które są pozycjonowane na dane frazy. Bardzo wiele zależy od popularności branży, a także kilku innych czynników. Nasi eksperci zwracają uwagę na każdy szczegół, aby dopasować frazy, które pozwolą osiągnąć wysokie pozycje.
 • Szczegółowość słów kluczowych – ważnym elementem przy ustalaniu strategii pozycjonowania jest wybór fraz kluczowych z długim ogonem (long tail).Te są bardziej szczegółowe od fraz ogólnych, co przynosi oczekiwane efekty. Ten aspekt ma bardzo duże znaczenie dla właścicieli sklepów internetowych z szeroką i zróżnicowaną ofertą produktową. Dzięki frazom na długi ogon mogą dotrzeć do większej liczby klientów, którzy poszukują produktów czy usług o ściśle określonych parametrach.
 • Unikalność fraz kluczowych na podstronach – nasi specjaliści zwracają szczególną uwagę, aby odróżnić frazy na różnych częściach strony internetowej. Mowa tu zarówno o sklepach internetowych, jak i witrynach należących do punktów usługowych. Niezastosowanie się do tych zasad mogłoby spowodować kanibalizację fraz kluczowych. Wówczas roboty Google wybrałyby tylko jedną z podstron. Aby uniknąć tej sytuacji, powierz pozycjonowanie stron internetowych prawdziwym specjalistom z naszej agencji. Tworzymy zespół profesjonalistów, który do każdego zadania podchodzi z wielkim zaangażowaniem.
 • Rodzaj biznesu – przy analizie i wyborze fraz kluczowych zawsze bierzemy pod uwagę rodzaj prowadzonego biznesu. Chodzi o to, że frazy powinny odzwierciedlać ofertę klienta. Tylko wtedy można liczyć, że pozycjonowanie przełoży się na wzrost współczynnika konwersji. W przeciwnym razie wszystkie działania mogłyby pójść na marne. Dlatego tak ważna jest współpraca z doświadczonymi specjalistami.

Duże znaczenie dla pozycjonowania stron internetowych ma również długość i jakość treści. Ponadto liczy się nasycenie jej słowami kluczowymi. Nasi eksperci badają również obecny content na stronie i mogą zaproponować lepsze frazy kluczowe lub wzbogacenie witryny o nowe, wartościowe teksty. Ponadto sprawdzimy, czy nie występuje duplikacja treści (duplicate content), która bardzo źle wpływa na ocenę strony przez roboty Google.

Pamiętaj, że powielanie oraz kopiowanie tekstów z zewnętrznych stron i mediów społecznościowych może powodować kary od Google. Ponadto możesz zostać oskarżony o naruszenia praw autorskich. Dlatego nie wolno stosować takich praktyk, a jeśli skopiowane treści są już na stronie, należy je jak najszybciej wyeliminować i zastąpić unikalnym contentem.

Działania z zakresu SEO copywritingu obejmują zarówno pisanie nowych tekstów, jak i poprawę istniejących zgodnie z wytycznymi. Kluczowe aspekty to wysoka jakość, a także unikalność tekstów. Ponadto stawiamy na wartość informacyjną i dopasowujemy content do grupy docelowej. Dzięki temu treści są bardzo angażujące i trafiają w zainteresowania użytkowników. Wszystko to sprawia, że wpływają na widoczność serwisu i przyciągają zarówno czytelników oraz klientów, jak i roboty Google. To doskonała wiadomość dla osób, które szczególnie dbają o pozycjonowanie stron i chcą uzyskać jak najlepsze efekty.

Optymalizacja treści w praktyce

Optymalizacja treści na stronie internetowej obejmuje wiele bardzo istotnych działań. Na czym skupiamy się najczęściej?

 • Tworzenie wysokiej jakości contentu z wykorzystaniem fraz kluczowych
 • Odpowiedni podział na tytuły i nagłówki
 • Dodawanie znaczników title oraz meta description
 • Linkowanie wewnętrzne
 • Właściwe formatowanie tekstu.

Ponadto zwracamy szczególną uwagę, aby uzupełnić witrynę treścią dopasowaną do potrzeb użytkownika. Doskonale rozumiemy, że content powinien zapewnić wiedzę na temat produktu, usługi czy specyfiki branży. Co ważne, roboty Google przychylnym okiem patrzą na wartościowe teksty, a te zazwyczaj bardzo dobrze się pozycjonują. Będzie to ważnym aspektem dla osób, które prowadzą bloga, a także chcą go zbudować na stronie sklepu. Nasi specjaliści zbadają, o czym najlepiej pisać i dobiorą odpowiednie frazy. Dzięki temu możesz liczyć na wiele odwiedzin.

Treść powinna być idealnie dopasowana do specyfiki sklepu czy bloga. Dzięki temu użytkownik znajdzie interesujące go informacje. Wówczas wzrośnie szansa na konwersję (np. zakup produktu czy zapis  do newslettera). Właśnie dlatego content marketing ma tak duże znaczenie dla wyników finansowych sklepów czy blogów. Dziś trudno wyobrazić sobie dobrze funkcjonujący sklep internetowy bez wysokiej jakości treści, które napędzają sprzedaż.

Jednym ze skutecznych narzędzi, z jakich korzystamy na co dzień jest Surfer SEO. To bardzo intuicyjne rozwiązanie, które pozwala na analizę wyników wyszukiwania i znalezienie odpowiednich fraz kluczowych. Następnie możemy napisać i zoptymalizować tekst w edytorze. Surfer SEO określa, jaka powinna być liczba fraz kluczowych w artykule, a także podpowiada preferowaną liczbę znaków. Ponadto sugeruje wybór elementów związanych z formatowaniem tekstu (np. liczba nagłówków). Ważnym aspektem jest również zamieszczenia grafik i podpisywanie ich tekstem alternatywnym (tzw. altem).

Takie rozwiązanie pozwala nam osiągać jak najlepsze wyniki i perfekcyjnie optymalizować treści na stronach. Ponadto często modyfikujemy artykuły, które wcześniej pojawiały się na stronie klienta. W ten sposób możemy nasycić tekst frazami kluczowymi i wyeliminować ewentualne błędy. Surfer SEO to oczywiście tylko jedno z pomocnych narzędzi. Nasza praca obejmuje wiele działań, więc stosujemy przeróżne oprogramowanie. Dlatego możesz liczyć na znakomite rezultaty.

Link building

Liczba i jakość linków odsyłających ma bardzo duże znaczenie dla pozycjonowania stron internetowych i widoczności w wynikach wyszukiwania Google. Roboty promują witryny pod linkami widocznymi na wysokiej jakości stronach, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Nasi specjaliści stale podkreślają, że budowa silnej bazy linków ma kluczowe znaczenie dla efektów prac. Dlatego przykładamy bardzo dużą wagę do linkowania.

Zwróć uwagę, że umieszczenie linka na chętnie odwiedzonej stronie sprawi, że Twoja witryna będzie chętnie odwiedzana. Za tym idzie wzrost współczynnika konwersji. Część nowych użytkowników, którzy zapoznali się z wartościową treścią chętnie zapozna się z ofertą produktów, a być może dokona zakupu. Kolejnym atutem linkowania jest wzrost wiarygodności strony w oczach robotów Google, co przekłada się na wysokie pozycje.

Skąd możesz pozyskiwać linki? Otóż dostępnych źródeł jest bardzo wiele. Dużo zależy od specyfiki branży i Twojej strony internetowej. Do najpopularniejszych form zaliczamy katalogi firm, media społecznościowe, blogi, agregatory stron, ogłoszenia czy artykuły sponsorowane. Nasi eksperci na pewno zaproponują najlepsze rozwiązanie, aby zwiększyć widoczność serwisu w wynikach wyszukiwania.

Kolejny ważny czynnik to stosowanie linków, które wyglądają naturalnie. Najlepsze efekty zapewniają anchory w formie adresów URL. Te zdecydowanie wpływają na wizerunek Twojej witryny. Pamiętaj, że wysokiej jakości content broni się sam, a użytkownicy będą się nim chętnie dzielić z innymi. Jeśli Twój artykuł stanie się popularny, wielu klientów skorzysta z oferty. To pokazuje, jak ważny jest content marketing oraz link building.

Do najważniejszych efektów związanych z link buildingiem należy zwiększenie ruchu na stronie i pozyskanie klientów. Wiele zależy jednak od jakości tekstu, popularności strony www, a także jej obecnej pozycji. Liczy się również charakter grupy docelowej. Właśnie dlatego pozycjonowanie obejmuje wiele specjalistycznych działań i powinno być realizowane przez doświadczonych ekspertów.

Unikalna treść wysokiej jakości to absolutna podstawa content marketingu. Natomiast możesz zwiększyć jej efekty przez dodatkowe działania. Zadbaj o linkowanie, aby przyciągnąć klientów na stronę. Nasi specjaliści do perfekcji opanowali takie zadania, więc pomogą Ci zwiększyć widoczność strony. Skontaktuj się z nami i porozmawiaj o swoim biznesie.

SEO a zmiana struktury strony

Prace w tym obszarze są kluczowe dla optymalizacji strony internetowej. Nasza działania obejmują wiele ważnych zadań, które sprawią, że witryna będzie lepiej oceniana przez roboty Google. Sprawdź, które czynności wykonujemy najczęściej:

 • Analiza page speed (szybkości i ładowania strony internetowej) oraz wdrażanie poprawek
 • Dostosowanie grafik – SEO to nie tylko optymalizacja tekstu. Bardzo ważną rolę w strukturze strony www odgrywają grafiki.
 • Wdrożenie certyfikatu SSL – gwarancja, że dane użytkownika będą bezpieczne. To szczególnie ważne dla właścicieli sklepów internetowych.
 • Wdrożenie mobilnej wersji strony – dziś wiele osób korzysta ze smartfonów czy tabletów. Dostosowanie strony do interfejsu mobilnego pozwoli zwiększyć bazę użytkowników.
 • Weryfikacja i eliminowanie duplicate content – duplikacja treści może narazić Cię na kary Google i oskarżenia o naruszenia praw autorskich.

To jedynie podstawowe elementy związane z modyfikacją struktury witryny. Na co dzień pracujemy również przy wielu innych czynnościach. Mowa tu np. o analizie kodu źródłowego w celach optymalizacyjnych czy usunięciu zbędnych elementów, które negatywnie wpływają na funkcjonalność witryny. Ponadto podejmujemy działania w zakresie naprawy linków nieaktywnych czy błędów 404.

Wszystkie te prace znacznie zwiększą szansę na uzyskanie wysokich pozycji w Google. Dopracowanie witryny pod względem technicznym pozwala zwiększyć komfort użytkownika. Gdy strona szybko się załaduje, a logowanie będzie bezpieczne, klient chętnie zapozna się z ofertą i dokona zakupu. Natomiast długi czas ładowania zniechęci go i sprawi, że odejdzie do konkurencji. Dlatego przykładamy wielką wagę do technicznej strony witryny.

Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych

Być może Twoja strona zawiera niezbędne frazy kluczowe, jednak chcesz znacznie poprawić jej pozycję w Google? Korzystamy z wielu działań off-site, które zapewnią oczekiwane wsparcie i pozwolą Ci zwiększyć widoczność witryny oraz liczbę użytkowników. Korzystamy ze specjalistycznych rozwiązań oraz szczegółowej wiedzy, która pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty.

Właśnie dlatego stawiamy na skuteczny link building, który zwiększy zaufanie do Twojej witryny, a jednocześnie sprawi, że będzie widoczna dla algorytmów wyszukiwarki Google. Ponadto nie zapominamy o linkowaniu wewnętrznym, które zapewnia prawidłową nawigację zarówno dla użytkowników, jak i robotów.

Równie ważne jest ciągłe monitorowanie działań, eliminowanie błędów oraz wprowadzanie poprawek. Dysponujemy narzędziami analitycznymi, dzięki którym Twoja witryna będzie funkcjonować prawidłowo i generować ruch.

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jest content marketing, w tym działania, zwiększające pulę fraz kluczowych. Jeżeli Twój sklep oferuje np. buty sportowe, możemy np. napisać poradnik o tym, jak wybrać buty do biegania czy obuwie przeznaczone na kort tenisowy. Dzięki temu użytkownik otrzyma merytoryczną wiedzę, a Ty zadbasz o odpowiednie linkowanie.

Doskonałym rozwiązaniem może być stworzenie rankingu obuwia sportowego, które w danym roku cieszyło się największym zainteresowaniem. Jeśli content będzie wartościowy, użytkownicy będą go udostępniać w mediach społecznościowych czy forach. W ten sposób możesz zadbać o ruch na stronie oraz zwiększyć sprzedaż. Właśnie dlatego te aspekty są tak istotne w naszej pracy.

Możesz mieć pewność, że nad wszystkimi działaniami z zakresu pozycjonowania stron pracują doświadczeni specjaliści, którzy potrafią idealnie dopasować strategię pozycjonowania do każdej witryny. Ponadto stale monitorują trendy, sezonowość branży oraz zmiany w mechanikach algorytmów Google. Postaw na wsparcie doświadczonych ekspertów, którzy opanowali wszystkie tajniki SEO.

Pozycjonowanie fraz kluczowych

Wiesz już, że pozycjonowanie stron internetowych nie może odbyć się bez analizy i doboru fraz kluczowych. Ten aspekt łączy się tworzeniem wysokiej jakości treści przez copywriterów. Wartościowy i odpowiednio zoptymalizowany content to klucz do sukcesu. Dlatego korzystamy ze skutecznych i sprawdzonych narzędzi. Dzięki temu zadbamy o to, aby Twoja strona uzyskała jak najwyższe pozycje w wyszukiwarce Google.

Na początku dokładnie badamy, czego użytkownicy szukają w Google, a jednocześnie sprawdzamy, czy popularne frazy na pewno pasują do specyfiki branży. Ponadto określamy, które produkty lub usługi cieszą się największym zainteresowaniem. Obok fraz ogólnych dbamy również o te na długi ogon (long tail). Odpowiednie rozwiązania stosujemy dla artykułów, title tagów, atrybutów alt, meta description czy opisów produktów i kategorii.

Zawsze przyglądamy się zmieniającym się trendom. Dzięki temu możesz być pewien, że Twoja strona będzie dopasowana do aktualnych standardów. Ponadto monitorujemy efekty naszych prac i dopasowujemy content do potrzeb użytkownika. Dzięki temu możesz liczyć na znakomite efekty.

Pozycjonowanie sklepów internetowych

O pozycjonowanie sklepu internetowego powinien zadbać każdy odpowiedzialny przedsiębiorca, który stawia na sprzedaż usług czy towarów. Jeśli prowadzisz biznes w sieci i chcesz dotrzeć do jak największej liczby klientów, pozycjonowanie będzie strzałem w dziesiątkę. Nie jest tajemnicą, że liczba wyświetleń przekłada się na wzrost współczynnika konwersji, w tym sprzedaż. Właśnie dlatego wsparcie specjalistów będzie tak istotne.

Pozycjonowanie sklepów online obejmuje m.in. dopasowanie strony internetowej do preferencji użytkownika oraz wprowadzenie rozwiązań związanych z bezpieczeństwem danych. Dziś bardzo ważnym aspektem jest np. certyfikat SSL. Ponadto liczy się wartościowy content oraz prosta ścieżka zakupowa. Dlatego proponujemy kompleksowe usługi, dzięki którym Twój sklep będzie łatwy w obsłudze.

Dziś powstaje wiele sklepów internetowych. Ponadto niektóre stacjonarne punkty przenoszą się do sieci. To sprawia, że konkurencja jest bardzo wysoka, a samo założenie sklepu nie zapewni jeszcze oczekiwanych efektów. Najważniejszym czynnikiem jest właściwa optymalizacja oraz pozycjonowanie. Chodzi więc o właściwy dobór słów kluczowych, przygotowanie wysokiej jakości treści oraz dopasowanie elementów technicznych.

Rozwiązania z zakresu content marketingu mogą promować firmę oraz konkretne produkty. Nasi eksperci określą frazy kluczowe i przygotują teksty sprzedażowe czy wizerunkowe. W ten sposób nie tylko łatwiej sprzedasz produkt czy usługę, ale również zyskasz pozycję eksperta w branży.

Wszystkie te czynniki pomogą osiągnąć najważniejsze cele, czyli zysk finansowy oraz zaufanie klientów. Ponadto regularnie dodawany content zwiększa popularność marki. Nic więc dziwnego, że tak wielu klientów powierza nam pozycjonowanie sklepów internetowych. Jeśli cenisz sprawdzone rozwiązania, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie sklepu internetowego?

Rynek e-commerce bardzo się zmienia, a pozycjonowanie sklepów internetowych wymaga specjalistycznego podejścia. Doświadczeni eksperci potrafią dopasować rozwiązania do wymagań użytkowników sklepów, co przełoży się na wzrost sprzedaży. Z uwagi na rosnącą konkurencję o wyborze agencji SEO nigdy nie powinien decydować przypadek.

Nasi eksperci stale obserwują zmieniające się trendy. Dzięki temu mogą wprowadzić rozwiązania, które pomogą Ci być o krok przed konkurencją. Twój sklep internetowy może po prostu wyglądać lepiej, a w wielu przypadkach wyprzedzić inne strony w wynikach wyszukiwania.

Istnieją trudniejsze i łatwiejsze w pozycjonowaniu strony, gdyż wiele zależy od specyfiki branży i wspomnianej konkurencji. Natomiast doświadczony specjalista potrafi opracować skuteczną strategię dla każdego sklepu. To doskonała wiadomość dla wymagających klientów, którzy chcą osiągnąć jak najlepsze rezultaty.

Dobrze zoptymalizowany sklep internetowy stanie się Twoją wizytówką. W ten sposób możesz nie tylko sprzedawać produkty czy usługi. Równie istotnym aspektem jest promocja marki oraz wyprzedzenie konkurencji. W dodatku angażujące treści sprawią, że użytkownik poświęci więcej czasu, aby zapoznać się z ofertą na naszej stronie.

Prace nad tymi czynnikami stanowią złożony proces, który angażuje wielu specjalistów. Podstawą naszych działań jest konkretny plan oraz stały monitoring. Przyglądamy się aspektom technicznym i dopasowujemy je do szczegółowych wytycznych. Zadbamy o szybkość witryny ze sklepem internetowym, atrakcyjny design, responsywność strony czy wysokiej jakości treści przygotowane zgodnie z zasadami SEO. Kolejnym ważnym działaniem jest link building. W ten sposób zwiększymy widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania Google.

Pozycjonowanie sklepów internetowych – najważniejsze korzyści

Za pozycjonowaniem sklepów internetowych przemawia wiele zalet. Nic więc dziwnego, że tak wielu klientów decyduje się na to rozwiązanie. Poniżej wymieniliśmy atuty, dla których warto postawić na tę usługę.

 • Twój sklep wyróżni się na tle konkurencji
 • Duża widoczność sklepu internetowego w wyszukiwarce Google
 • Możesz dotrzeć do wielu klientów
 • Pozytywny wpływ na wizerunek marki
 • Wzrost współczynnika konwersji (np. sprzedaż, zapis do newslettera)
 • Wizerunek eksperta w branży
 • Tańsza alternatywa dla kosztownych kampanii reklamowych

To oczywiście tylko niektóre spośród wielu zalet. Przy czym właściciele sklepów internetowych mają różne priorytety. Wiele zależy więc od osobistych potrzeb, grupy docelowej czy specyfiki branży. Dlatego zawsze dbamy o indywidualne podejście i proponujemy skuteczne rozwiązania dla każdego. Wystarczy skontaktować się z naszymi ekspertami, aby uzyskać fachowe wsparcie.

Pozycjonowanie na frazy long tail

Nazwa long tail dotyczy rodzaju fraz kluczowych. Dosłownie oznacza „długi ogon” i jest dobrze znana ekspertom ds. SEO. Jak łatwo się domyślić, chodzi tu o frazy, które składają się z kilku wyrazów. Jednocześnie są bardzo istotne dla użytkowników, szukających produktów idealnie dopasowanych do osobistych potrzeb. To właśnie frazy long tail pozwalają dokładnie sprecyzować wyszukiwania. Wprowadzenie ich na stronie zwiększy ruch i pozwoli klientom dokonać udanego zakupu. Dlatego przywiązujemy do nich tak dużą wagę.

Aby łatwiej wyjaśnić, czym są frazy long tail, rzuć okiem na kilka przykładów:

 • Biała suknia ślubna z perłami
 • Niebieskie buty do biegania na bieżni
 • Obrączki damskie z brylantami
 • Czy warto zainstalować antywirusa na Windows 11?

Trudno nie zauważyć, że główną cechą fraz jest ich długość. To jednak niejedyna ważna cecha. Ponadto są one mniej konkurencyjne niż krótkie i bardziej ogólne frazy. Co ważne, dotyczą konkretnej grupy docelowej (np. przyszłych Panien Młodych, które szukają obrączek z brylantami).

Jednocześnie frazy long tail mogą być tematem artykułu na bloga, który wpływa na ruch organiczny, a jednocześnie buduje pozycje eksperta. Dotyczy to np. ostatniej z wymienionych fraz.

Ważnym atutem fraz na długi ogon jest również możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Dzieje się tak, szczególnie gdy dany produkt aktualnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i po prostu jest modny. Nie inaczej jest w przypadku branż sezonowych.

Pamiętaj, że dobrze jest pozycjonować sklepy internetowe na wiele fraz long tail. Ich połączenie może zapewnić wyższy wskaźnik konwersji niż fraza ogólna. Przekonało się o tym wielu przedsiębiorców, którzy z naszą pomocą osiągnęli oczekiwane rezultaty. Jeżeli szczególnie zależy Ci na sprawdzonych rozwiązaniach, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie. Nasi specjaliści dokładnie zbadają, które frazy są dopasowane do Twojej grupy docelowej.

Pozycjonowanie long tail to bardzo ważny aspekt naszej pracy. Ponadto stanowi element korzystnej strategii, nawet jeśli fraza nie jest zbyt popularna. Zawsze dokładnie analizujemy, czy dane rozwiązanie będzie skuteczne i jakie efekty przyniesie. W ten sposób możemy zwiększyć widoczność Twojej strony. Wszystko to sprawia, że każdy odpowiedzialny przedsiębiorca, który rozwija swój biznes w sieci powinien postawić na taką usługę.

Pozycjonowanie Shoplo

Shoplo jest platformą do tworzenia oraz zarządzania sklepami internetowymi. To CMS, czyli Content Management System. Tego typu rozwiązań jest kilka, lecz Shoplo stanowi jedną z najchętniej wybieranych propozycji. To zasługa prostego interfejsu oraz intuicyjnej obsługi. Jednak najważniejszym aspektem są tu efekty. Te sprawiają, że platforma cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Warto podkreślić, że Twój sklep internetowy może być zintegrowany z różnymi narzędziami. Jednocześnie Shoplo nie sprawia problemów i stanowi bardzo przyjazne narzędzie. Co ważne, pozwala na zaawansowaną edycję HTML, CSS czy JS. Rozwiązanie pozwoli Ci zmienić meta dane dla strony internetowej, kategorii czy produktów. Ponadto istnieje możliwość edycji adresu URL i zarządzania atrybutami alt dla grafik.

Ponadto można wybierać spośród wielu różnych szablonów dostępnych do edycji. Pozycjonowanie Shoplo pozwala dostosować sklep zarówno do potrzeb właściciela, jak i wymogów algorytmów nakreślonych przez Google. Bardzo duże znaczenie mają również walory estetyczne, dzięki którym sklep będzie miły dla oka oraz funkcjonalny.

Kolejnym ważnym aspektem są wtyczki w postaci SEO Report bądź Upsell. Wszystko to sprawia, że Shoplo zapewnia wiele możliwości i pozwala rozwiązać problemy, z jakimi użytkownicy zmagają się na co dzień.

Pozycjonowanie – WordPress i wtyczka WooCommerce

WordPress to CMS, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Trudno się dziwić, gdyż platforma pozwala na zarządzenie sklepem internetowym w bardzo szerokim zakresie. Duża w tym zasługa wtyczki WooCommerce, która umożliwia bardzo proste i efektywne administrowanie stroną. Kiedy warto wybrać usługę pozycjonowanie sklepu internetowego WordPress? To doskonałe rozwiązanie dla stron z asortymentem nieprzekraczającym 500 produktów. Natomiast dla większych platform warto zastosować inny CMS.

Woocomerce jest darmowe, podobnie jak wiele innych wtyczek do WordPressa. Natomiast istnieją bardzo przydatne rozszerzenia, za które należy zapłacić. Wybór odpowiednich rozwiązań zapewni Ci szerokie możliwości w zakresie personalizacji sklepu internetowego. Wiele osób zastanawia się, czy jest to dobre rozwiązanie dla początkujących. Okazuje się, że tak i zdecydowanie warto postawić na tę opcję.

Nasi specjaliści bardzo często pracują z pomocą wtyczki Yoast SEO. Optymalizacja jest bardzo prosta i umożliwia kontrolę jakości strony. Ponadto eksperci sprawdzą, jak roboty Google traktują witrynę. Zwróć uwagę, że WooCommerce zapewnia pomoc przy wykorzystywaniu fraz kluczowych, a także ułatwia organizację treści na stronie internetowej. Ważnym elementem jest również wprowadzanie danych strukturalnych.

Dziś bardzo wielu przedsiębiorców wykorzystuje WordPressa w pozycjonowaniu. Pamiętaj jednak, że to narzędzie powinno być skonfigurowane przez doświadczonych specjalistów. Nieumiejętne posługiwanie się CMS-em oraz wtyczkami może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Natomiast eksperci zadbają o każdy szczegół, co przełoży się na oczekiwane efekty.

Pozycjonowanie Shoper

Kolejną propozycją może być obsługa sklepu internetowego za pomocą Shopera. W ten sposób możesz prowadzić skuteczną sprzedaż online. Usługa pozycjonowanie sklepów Shoper cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców, którym szczególnie zależy na wynikach finansowych. Szeroka oferta obejmuje rozwiązania, które pozwolą szybko założyć stronę sklepu i dobrze ją zoptymalizować.

Bardzo ważnym aspektem jest sprawne przygotowanie meta title i meta description, a te mają kluczowe znaczenie dla wyników witryny w wyszukiwarce Google. Kolejny istotny element dotyczy przyjaznych adresów URL, na które wpływa CMS oraz automatycznego tworzenia przekierowań dla witryn internetowych. W dodatku możesz zintegrować Shopera z narzędziami, które pozwalają na monitoring widoczności strony. Mowa tu o Google Search Console czy Google Analytics. Dzięki temu można określić ruch na poszczególnych podstronach i ewentualnie wprowadzić rozwiązania, które mogą go poprawić. Ponadto dowiesz się, skąd pochodzą użytkownicy.

Warto nadmienić, że do Google Search Console można dodać mapę strony xml wygenerowaną na platformie. Pamiętaj również, że CMS umożliwia bardzo prostą optymalizację grafik. Wystarczy dodać do nich atrybut alt.

Pozycjonowanie Magento

Magento to kolejna sprawdzona platforma, która zapewnia bardzo dobre efekty w prowadzeniu sklepu internetowego. Ponadto jest bardzo prosta w obsłudze i pozwala na wiele opcji nawet początkującym użytkownikom. Natomiast płatna wersja strony zapewnia wiele zaawansowanych funkcji, a także profesjonalne wsparcie techniczne. Dzięki temu Magento cieszy się tak dużym zainteresowaniem.

Pamiętaj, że pozycjonowanie SEO Magento sprawdza się najlepiej w przypadku dużych sklepów internetowych ze sporym budżetem. Ponadto zaawansowane kwestie związane z funkcjonowaniem witryny będą rozwiązywane przez doświadczonych programistów.

Działania SEO na tej platformie obejmują m.in. uzupełnianie meta description oraz meta tittle, optymalizację kodu dla szybszego ładowania strony, projektowanie strony przyjaznej użytkownikom oraz algorytmom Google. Magento w rękach specjalistów ds. SEO zapewnia bardzo dobre efekty i uczyni stronę funkcjonalną oraz świetnie dopasowaną do potrzeb użytkownika.

Pozycjonowanie Sote

Sote to kolejny system, który cieszy się wysokim uznaniem wśród specjalistów ds. SEO. Jest dosyć prosty w obsłudze i funkcjonalny. Warto dodać, że twórcy udostępnili panel po polsku i zapewniają wiele możliwości. Kolejnym atutem są jest bezpłatny dostęp do wielu profesjonalnych szablonów. To oznacza, że nie trzeba skupiać się na samodzielnym projektowaniu wyglądu strony. Dzięki witryna może prezentować się nad wyraz atrakcyjnie.

Usługa pozycjonowanie SEO Sote jest również wspierana przez Google Search Console. Dzięki temu specjaliści mogą sprawdzać efekty swojej pracy. Ponadto oprogramowanie SOTE umożliwia łatwą integrację z systemem wysyłki produktów, a także z platformą allegro czy social mediami. Dzięki zaimplementowanym przez twórców rozwiązaniom możesz z powodzeniem prowadzić sprzedaż krajową, a także międzynarodową.

Zwróć uwagę, że Sote zapewnia bardzo prostą edycję meta title oraz meta description dla wszystkich podstron. Ponadto możesz tworzyć przyjazne adresy URL zarówno w przypadku produktów, jak i kategorii. Kolejnym atutem jest opcja ustawiania przekierowań dla podstron nieistniejących. Wszystko to sprawia, że Sote stanowi sprawdzone i polecane rozwiązanie.

Pozycjonowanie IdoSell

Kolejne skuteczne rozwiązanie na naszej liście to IdoSell. Platforma pzowala na prowadzenie oraz optymalizację sklepu internetowego. Ponadto umożliwia wykonywanie wielu zadań, które pomogą Ci zadbać o widoczność sklepu i dostosować go do wymagań użytkownika. Jednocześnie warto pamiętać, aby oddać to zadanie w ręce specjalisty ds. SEO. Profesjonalna wiedza i wieloletnie doświadczenie to atuty, które eksperci na co dzień wykorzystują w swojej pracy. Warto podkreślić, że IdoSell stale się rozwija, zapewniając użytkownikom szereg możliwości.

Zwróć uwagę, że pozycjonowanie sklepów internetowych IdoSell gwarantuje optymalny kod HTML. Duże znaczenie mają również rozwiązania integracyjne. Szablony dostępne na platformie charakteryzują się bardzo dobrym wynikiem w Page Speed Index.

W dodatku sklepy zarządzane za pomocą platformy mają w standardzie certyfikat SSL. To bardzo ważny aspekt, który wpływa na pozycję stron w wyszukiwarce Google. Dzisiaj wielu świadomych i odpowiedzialnych użytkowników sprawdza, czy odwiedzana strona zapewnia bezpieczeństwo.

Kolejnym ważnym elementem IdoSell jest możliwość elastycznego formułowania treści w zakresie SEO. W ten sposób zadbasz o możliwość ręcznego określenia meta tagów dla wszystkich podstron.

Pozycjonowanie PrestaShop

Rozwiązania z zakresu pozycjonowania w PrestaShop wymagają specjalistycznego podejścia. Ponadto najlepsze efekty wymagają wykorzystania płatnych dodatków. Wówczas można zoptymalizować witrynę bez modyfikowania kodu. Wadą takiego rozwiązania są funkcje, które działają niekorzystnie na procesy związane z SEO. Chodzi tu np. o automatycznie powielanie opisów kategorii, na co żaden doświadczony ekspert nie może sobie pozwolić. Natomiast jest w stanie poradzić sobie z tym problemem i pomimo pewnych minusów, wykorzystać potencjał narzędzia.

Warto podkreślić, że pozycjonowanie stron PrestaShop dotyczy ustawienia przyjaznych adresów URL czy optymalizacji meta title i meta description. Nasi specjaliści doskonale radzą sobie z problemami, na które niekiedy wpływa ten CMS. Dlatego wszystkie zadania związanie z SEO najlepiej oddać w ręce profesjonalistów, którzy doskonale znają specyfikę tego narzędzia. Warto podkreślić, że CMS ciągle się rozwija, a twórcy wprowadzają nowe rozwiązania. Natomiast nie zalecamy stosowania PrestaShop właścicielom dużych sklepów, które charakteryzują się rozbudowaną witryną. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na merytoryczne wsparcie ze Seo Light.

Pozycjonowanie Sky-Shop

Sky-Shop jest polskim CMS-em, który już od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapewnia możliwość migracji rozwiązań z innych platform e-commerce. Możesz przenieść np. bazę klientów, linkowanie, informacje o produktach, strukturę kategorii, a także domenę. W dodatku system wspiera działania z zakresu SEO. Dzięki temu specjalista zapewni właścicielom sklepów bardzo dobre efekty.

Ważnym aspektem jest automatyczne nadawanie przyjaznych adresów URL dla stron z kategoriami czy produktami. Dodatkowo usługa pozycjonowanie Sky-shop pozwala na optymalizację przeróżnych ustawień, np. title oraz meta description. Ponadto zadbasz o słowa kluczowe czy mapę strony. Warto podkreślić, że przekierowanie 301 oraz generowanie własnych linków również nie sprawia żadnych kłopotów.

Nic więc dziwnego, że bardzo wielu przedsiębiorców stawia na to rozwiązanie. Duża w tym zasługa przejrzystego interfejsu oraz łatwości obsługi. W dodatku Sky-Shop można przez dwa tygodnie testować za darmo.

Pozycjonowanie GOshop

Za wyborem tego rozwiązania przemawia prosta obsługa oraz przyjazna struktura. W dodatku GOshop zapewnia bardzo wiele możliwości i sprawdzi się dobrze przy pozycjonowaniu sklepów nawet z dużą liczbą produktów. Możesz w bardzo prosty sposób zintegrować sklep z Allegro, a także dodać wygodny dla użytkownika system płatności.  Kolejną zaletą jest unikalność, gdyż GOship oferuje bardzo wiele rozwiązań designerskiech. Dzięki temu Twój sklep może wyglądać wyjątkowo i wyróżnić się na tle konkurencji. Wszystko to sprawia, że wielu właścicieli sklepów stawia na tę opcję.

Nasi specjaliści oferują efektywne pozycjonowanie stron GOshop. Do każdego zadania podchodzimy profesjonalnie i zapewniamy, że Twoja strona stanie się funkcjonalna oraz dopasowana do osobistych potrzeb. Eksperci zadbają o wprowadzenie meta title oraz meta description na wszystkich podstronach, a jednocześnie wprowadzą opisy produktów czy kategorii. Bardzo ważną zaletą jest opcja stworzenia atrybutów alt w grafikach, a także mapy xml zintegrowanej z Google Search Console. Ponadto stworzymy linki kanoniczne i przyjazne adresy URL.

Pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne stanowi bardzo ważny aspekt dla wielu właścicieli sklepów internetowych, którzy dodatkowo prowadzą sprzedaż stacjonarną. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jak dobrać słowa kluczowe, aby zoptymalizować witrynę oraz działania content marketingowe, a jednocześnie zbudować profil linkowy.

Frazy związane z danym miejscem (np. miastem czy województwem) mają duże znaczenie przy działaniach promocyjnych. Dlatego nieodłącznym elementem pozycjonowania lokalnego jest profesjonalne tworzenie treści, optymalizacja techniczna, link building oraz wiele innych działań on-site i off-site.

Ponadto bardzo ważne jest założenie wizytówki Google Moja Firma, a także widoczność na mapach. Zawsze zwracamy uwagę również na aktywność profili w social mediach, która dziś ma kluczowe znaczenie dla skutecznego marketingu.

Działania SEO oraz wyniki w wyszukiwarce Google w dużej mierze zależą od algorytmów. Roboty zwracają uwagę na linki, content na stronie, a także lokalizację użytkownika. Nie jest tajemnicą, że sklepy, które uzyskały wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania mają duże szanse na poszerzenie bazy klientów.

Opisane rozwiązania dotyczą wszystkich firm, które działają w obrębie danego miasta czy województwa. Dlatego fachowe pozycjonowanie stanowi nieoceniony wręcz atut. Będzie to bardzo istotne np. dla właścicieli lokali gastronomicznych. Właściwe zabiegi z zakresu SEO pozwolą klientowi dotrzeć do określonej restauracji.

Wszystko to sprawia, że tak wielu przedsiębiorców wybiera usługę pozycjonowania lokalnego. Dysponujemy skutecznymi narzędziami i doskonale wiemy, jak pomóc Ci w rozwoju miejscowego biznesu.

Jak działa pozycjonowanie lokalne?

Pozycjonowanie lokalne stanowi podstawowy element działań regionalnych w zakresie SEO. Pamiętaj jednak, że nie ogranicza się jedynie do miejscowości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować to rozwiązanie pod kątem dzielnic, województw czy powiatów.

Pozycjonowanie lokalne stanowi więc bardzo dobrą opcję dla właścicieli sklepów stacjonarnych, punktów gastronomicznych oraz wszystkich przedsiębiorców, którzy świadczą usługi w danym obszarze.

Możesz również zastosować pozycjonowanie lokalne dla danego państwa lub kilku państw. To świetna opcja dla międzynarodowych sieci sklepów oraz wszystkich przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają biznes za granicą.

Zdarza się, że konsument dobrze zna produkty czy usługi danej marki. Jednak przy wyjeździe do innego miasta chce dowiedzieć się, czy znajdzie tam punkt ulubionej firmy. W takim przypadku pozycjonowanie lokalne sprawdzi się idealnie. Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce i nazwę miejscowości, aby znaleźć lokalizację na mapie i dotrzeć do danego punktu. Dziś jest to bardzo ważny aspekt przy budowie biznesu.

Czym jest efekt ROPO?

Bardzo ważnym aspektem w pozycjonowaniu lokalnym jest efekt ROPO – Research Online, Purchase Offline. Dotyczy on szczególnie właścicieli biznesów z zakresu e-commerce. Zgodnie z zasadą ROPO, klienci wyszukają informacji w sieci, a później odwiedzają punkty stacjonarne w mieście. Taki efekt dotyczy pozycjonowania regionalnego w przypadku konkretnych stron internetowych. Zdarza się, że użytkownicy poszukują informacji na stronach internetowych producenta, lecz zakupu dokonują już u konkurencji.

Jednak właściwa organizacja pozycjonowania lokalnego przyniesie oczekiwane korzyści. Zwróć uwagę, że ROPO zazwyczaj zapewnia zyski marce, która stanowi pozycję lidera na rynku. Dlatego tak ważna jest odpowiednia strategia komunikacyjna oraz content, który skutecznie dotrze do grupy docelowej. Wysokiej jakości blogi oraz opisy produktów naprawdę działają!

Wszystko to sprawia, że regionalne SEO obejmuje wiele działań i pomysłów, które zapewniamy naszym klientom. Zawsze stawiamy na sprawdzone rozwiązania i wykorzystujemy narzędzia idealnie dopasowane do charakteru branży.

Musisz pamiętać, że klienci zwracają uwagę nie tylko na stronę internetową producenta czy sklepu, ale również inne źródła. Są to fora internetowe, opinie klientów, recenzje, blogi czy filmy na YouTube.

Źródła te można wykorzystać w zakresie regionalnego SEO. Pozycjonowanie lokalne pozwala zwiększyć widoczność strony internetowej, a jednocześnie dostarczyć użytkownikom odpowiedzi na nurtujące pytania. W ten sposób budujesz pozycję eksperta i zwiększysz zyski przy realizacji usług w punktach stacjonarnych.

Pozycjonowanie lokalne jest bardzo chętnie wybierane przez firmy, które stawiają na sprzedaż stacjonarną oraz prowadzenie usług w danej lokalizacji. Mowa tu nie tylko o gastronomii czy sklepach, ale również hotelach, salonach fryzjerskich, siłowniach oraz wielu innych miejscach. Możliwości SEO zapewniają bardzo dobre efekty niezależnie od branży.

Świetnym sposobem na skuteczne pozycjonowanie lokalne jest optymalizacja podstron na frazy dla konkretnych miejscowości czy regionów. Ponadto warto stworzyć wizytówki w Mapach Google i wprowadzić artykułu blogowe, które dostarczą klientom specjalistyczną wiedzę.

Ponadto dobrze sprawdzają się artykuły i rankingi, które wyszczególniają najlepsze usługi w regionie. Wśród nich powinna znaleźć się Twoja marka. Dzięki tym rozwiązaniom pozycjonowanie jest bardzo skuteczne. Nic dziwnego, że tak wielu przedsiębiorców wykorzystuje tę przydatną opcję. Doskonale wiemy, jak zbudować merytoryczny content na Twojej stronie.

Mapy Google – pozycjonowanie

Wiesz już, czym jest pozycjonowanie lokalne i jak wiele opcji obejmuje. Jednak na ostateczne efekty wpływają również działania, które wspierają SEO. Wśród nich są m.in. Mapy Google i usługa Google Moja Firma. Wystarczy, że uzupełnisz profil o najważniejsze dane (np. adres przedsiębiorstwa, adres strony internetowej oraz opis działalności, aby wskazać robotom indeksującym oraz użytkownikom lokalizację świadczenia usług. To bardzo ważny element pozycjonowania, którego nie powinno się ignorować.

Jak Mapy Google wpływają na pozycjonowanie stron internetowych?

Dziś Mapy Google cieszą się olbrzymią popularnością i są wykorzystywane na co dzień. Pozwalają w ciągu kilku sekund znaleźć interesujące produkty czy usługi. Ponadto umożliwiają określenie drogi podczas jazdy samochodem, rowerem, a także komunikacją publiczną, wskazując przystanki czy stacje metra.

Za pomocą Google Maps znajdziesz również miejsca warte odwiedzenia podczas podróży. W dodatku jest to niezastąpione narzędzie w rękach miłośników pieszych czy rowerowych wycieczek. Wszystkie cenne informacje możesz mieć na ekranie smartfona czy komputera.

Dzisiaj trudno nawet myśleć o budowie biznesu bez map Google. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na wizytówkę, zrób to jak najszybciej. Dzięki temu możesz być o krok przed konkurencją i zadbać o jak największą liczbę klientów.

Warto podkreślić, że każdy może z łatwością dopasować ustawienia Mapy Google do własnych potrzeb. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć widok satelitarny, natężenie ruchu, trasy rowerowe czy transport publiczny. Bardzo ważną funkcją Google Maps jest również Street View pomocne przy wyszukiwaniu punktów stacjonarnych.

Google Maps to niezwykle przydatne narzędzie zarówno do zwiedzania świata, jak i rozwijania biznesu. Znalazło wiele zastosowań i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie. W dodatku możesz z niego korzystać za darmo.

Wizytówka w Google Maps

Dziś wielu odpowiedzialnych przedsiębiorców decyduje się na wizytówkę w Google Maps. Wiesz już, że to darmowe, lecz bardzo skuteczne narzędzie. Jest to lokalna wizytówka, która widnieje zarówno w wynikach wyszukiwania, jak i w Mapach Google. Wyświetla najważniejsze szczegóły na temat firmy, jej opis, opinie klientów, trasę dojazdu oraz wiele innych treści.

Kolejnym autem są informacje idealnie dopasowane do charakteru branży. I tak fraza „restauracje” pokaże nam lokale wraz ze szczegółami na temat godzin otwarcia. Natomiast fraza „hotele” przedstawi listę punktów wraz z cenami. To rozwiązanie przystępne dla użytkownika, a także właścicieli punktów handlowych i usługowych. Nie jest tajemnicą, że wizytówki w Mapach Google przyczyniły się do rozwoju wielu biznesów. Zdecydowanie warto wprowadzić to rozwiązanie do własnej firmy, a tym samym przyciągnąć wielu klientów.

Skuteczne metody na pozycjonowanie w Google Maps

Usługa Google Moja Firma jest darmowa, lecz warto wprowadzić tu kilka zabiegów optymalizacyjnych. Nasza agencja zadba o to, aby Twoja firma była widoczna w Google. Sprawdź, w jaki sposób działamy i przekonaj się, że warto nam zaufać. Oto prace, które realizujemy na co dzień.

 • Uzupełnienie nazwy firmy w wizytówce Google Moja Firma
 • Uzupełnienie dokładnego adresu przedsiębiorstwa
 • Weryfikacja oznaczenia na mapie Google
 • Dodanie informacji o obszarze działalności
 • Dodanie godzin otwarcia
 • Uzupełnienie numeru telefonu
 • Uzupełnienie strony internetowej
 • Przygotowanie opisu działalności z użyciem fraz kluczowych
 • Dodawanie filmów i zdjęć z opisem
 • Wybór odpowiedniej kategorii działalności.

To tylko najważniejsze elementy naszych działań w zakresie Google Moja Firma. Dobrze wiemy, że każdy przedsiębiorca może mieć inne wymagania, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i zapewniamy fachowe podejście niezależnie od charakteru branży.

Dodatkowe działania naszych ekspertów obejmują wizytówki NAP w różnych wartościowych serwisach. Natomiast każda wizytówka jest właściwie optymalizowana. Oczywiście sposób pozycjonowania dobieramy do branży. Wybór odpowiednich rozwiązań znacznie poprawia efekty i zachęca klientów.

Pozycjonowanie grafik w Google

To kolejny bardzo ważny element pozycjonowania. Pamiętaj, że użytkownicy nie tylko korzystają z wyszukiwarki tekstowej, ale również z Google Grafika. Dotyczy to głównie sklepów e-commerce, gdzie zdjęcia produktów mają kluczowy wpływ na decyzje użytkowników.

Nie jest więc tajemnicą, że pozycjonowanie stron www powinno obejmować odpowiednią optymalizację obrazów. Zdjęcia produktowe czy grafiki z artykułu blogowego mają bardzo wysoki potencjał, a odpowiednio zoptymalizowane pozytywnie wpływają na współczynnik konwersji w sklepie internetowym.

Pozycjonowanie grafik w Google obejmuje wiele ważnych elementów. Jednak do kluczowych parametrów należy ALT. Odpowiednie połączenie tekstów oraz grafik to absolutny priorytet dla każdego właściciela strony, który chce przyciągnąć klientów. Roboty wyszukiwarki Google nie rozpoznają zawartości grafiki, dlatego należy udzielić im podpowiedzi w postaci atrybutu ALT.

Jest to alternatywny tekst wyświetlany zamiast grafiki. Dzieje się tak w sytuacji, gdy obraz nie może być wczytany na stronie. Jednocześnie opis zdjęcia powinien faktycznie przedstawiać informacje o tym, co zawiera grafika. Istnieje możliwość używania spacji, polskich znaków, a także znaków interpunkcyjnych, co zapewnia dużą elastyczność.

Aby przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie zdjęć w Google Grafika, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim w atrybucie musi znaleźć się szczegółowy opis np. „biała suknia ślubna z diamencikami”. Staraj się unikać zbyt ogólnych wyrażeń.

O czym jeszcze warto pamiętać?

 • Odpowiednia nazwa pliku – tytuł pliku z grafiką powinien nawiązywać do jej zawartości. Zadbaj o to, aby zawierał słowa kluczowe, na które pozycjonujesz stronę. W nazwie nie umieszczaj polskich znaków czy spacji. Jednak można użyć myślnika.
 • Rozmiar pliku – pamiętaj, że grafiki, które długo się ładują nie są mile widziane przez roboty Google, a także irytują użytkowników. Natomiast można łatwo zoptymalizować rozmiar pliku. Wystarczy zastosować kompresję obrazu bez utraty jakości.
 • Unikalność grafik – pamiętaj, aby stosować własne zdjęcia. W razie potrzeby możesz skorzystać z aplikacji, które poprawią jakość lub usuną nieestetyczne efekty.

To oczywiście tylko te najważniejsze elementy, na które musisz zwrócić uwagę. Pozycjonowanie zdjęć i grafik wymaga profesjonalizmu i szczegółowego podejścia. Dlatego warto oddać to zadanie w ręce prawdziwych profesjonalistów, którzy do perfekcji opanowali zagadnienia z zakresu SEO i zaproponują Ci skuteczne, a zarazem sprawdzone rozwiązania. Obok tej propozycji nie sposób przejść obojętnie.

Monitorowanie pozycji w wynikach wyszukiwania

Każdy specjalista ds. SEO wie, że pozycjonowanie stron www przypomina bardziej maraton niż sprint. Jest to długotrwały proces i wymaga konkretnej strategii oraz stałego monitorowania. Tylko wtedy można uzyskać oczekiwane efekty.

Pamiętaj, że Twoi najlepsi konkurenci doskonale wiedzą, czym jest pozycjonowanie stron WWW. Dlatego należy stale obserwować zmiany w algorytmach Google, a także ruchy innych firm z Twojej branży. Nasi eksperci robią to na bieżąco, dzięki czemu strona będzie świetnie dopasowana do aktualnych trendów.

Istotnym aspektem jest ustalenie strategii zgodnie z wytycznymi robotów Google. Znane dziś algorytmy już za jakiś czas mogą być nieaktualne. Trudno nie zauważyć, że SEO to nie tylko praca, ale również ciągła nauka.

Ponadto dodawanie informacji o produktach czy usługach na stronie wiąże się z koniecznością monitorowania fraz kluczowych i trendów.

Nad tymi działaniami pracują wyłącznie doświadczeni eksperci, którzy od lat zajmują się optymalizacją stron internetowych. Ponadto korzystają ze sprawdzonych narzędzi analitycznych, które przynoszą wiele korzyści. Wszystko to sprawia, że pozycjonowanie stron internetowych jest bardzo skuteczne.

W dodatku monitorowanie fraz pozwala przygotowywać artykuły blogowe, opisy produktów czy kategorii, które również pozytywnie wpływają na działania optymalizacyjne. Zawsze analizujemy konkurencję i szukamy rozwiązań, które pozwalają wyróżnić firmę klienta na tle innych. Proces pozycjonowania stale łączy się z analityką i zawsze wymaga specjalistycznego podejścia.

Na jakie efekty pozycjonowania możesz liczyć?

Nasi klienci mają zróżnicowane oczekiwania. Niektórym zależy na wzroście sprzedaży w sklepie internetowym, a innymi na pozycjonowaniu lokalnych usług. Pomagamy przedstawicielom wielu branż i jesteśmy w stanie dopasować rozwiązania do potrzeb grupy docelowej oraz specyfiki branży.

Na jakie rezultaty możesz liczyć?

 • Wzrost pozycji w Google na wybrane frazy kluczowe
 • Wzrost ruchu na Twojej stronie
 • Wyższy współczynnik konwersji w sklepie internetowym
 • Lepsze wyniki sprzedażowe

Zdarza się, że trudno jednoznacznie określić efekty pozycjonowania stron internetowych. Niekiedy sprzedaż produktu wiąże się ze wspomnianym już efektem ROPO. Polega on na wyszukiwaniu informacji w sieci, lecz kupowaniu produktów w punktach stacjonarnych. Jeżeli jednak zadbasz o odpowiednią optymalizację strony, a jednocześnie wprowadzisz atrakcyjną ofertę do punktów stacjonarnych, będziesz mógł cieszyć się z wielu korzyści.

Przydatne narzędzia do mierzenia efektów pozycjonowania

Nasi eksperci wykorzystują w swojej pracy wiele przydatnych narzędzi. Dzięki nim można dokładnie analizować efekty i skutecznie optymalizować witryny internetowe.

Do podstawowych narzędzi należy Google Analytics i Google Search Console. Te rozwiązania skutecznie mierzą ruch na stronie. Ponadto pozwalają określić pozycję witryny dla określonych fraz kluczowych.

Zwróć uwagę, że Analytics umożliwia szczegółowe pomiary, które dotyczą np. długości sesji, liczby użytkowników, a także ważnych danych demograficznych. Natomiast Google Search Console określa liczbę wyświetleń, kliknięć czy pozycje strony w wynikach wyszukiwania.

Korzystamy również z narzędzi komercyjnych, które pozwalają szczegółowo spojrzeć na zagadnienia związane z pozycjonowaniem stron internetowych. Poznaj najpopularniejsze narzędzia, z których bardzo często korzystamy:

 • Ahrefs
 • Senuto
 • Suerfer SEO
 • Seostation
 • Semstorm

Jak łatwo się domyślić, płatne oprogramowanie zapewnia bardzo wiele możliwości analitycznych i sprawia, że znacznie łatwiej uzyskać oczekiwane efekty. Chociaż narzędzia Google są bardzo przydatne, trudno wyobrazić sobie pracę w zakresie SEO bez komercyjnych rozwiązań.

Dziś renomowane agencje SEO korzystają z wielu narzędzi jednocześnie. Wystarczy wspomnieć, że Senuto, Semstorm czy Ahrefs oferują wiele funkcji analitycznych, które pomogą zbadać potencjał witryny, a jednocześnie poprawić pozycje w wyszukiwarce Google.

Natomiast Surfer SEO to bardzo przydatne narzędzie do optymalizacji treści. Pomaga w wyszukiwaniu fraz kluczowych i ułatwia tworzenie wysokiej jakości tekstów. Z kolei Seostation wspiera proces pozycjonowania stron przez wskazywanie dziennych pozycji dla określonych zakładek i wskazanych fraz.

Dodatkowe usługi

Proponujemy również dodatkowe usługi, które wspierają działania SEO. Mowa tu np. o kampaniach PPC, promocji w mediach społecznościowych, czy tworzeniu treści sponsorowanych. Ponadto możemy wykonać profesjonalny audyt SXO. Nasz ekspert doradzi, która opcja będzie idealnym rozwiązaniem dla realizacji ustalonej strategii pozycjonowania. Nasza praca pełna jest różnorodnych zadań, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się kompleksową obsługą na najwyższym poziomie.

Google Ads a pozycjonowanie SEO

Wiesz już, że właściwe pozycjonowanie stron internetowych pozwala uzyskać bardzo dobre efekty i wpływa na widoczność sklepu w organicznych wynikach wyszukiwania. Jednak na tym działania naszych ekspertów się nie kończą. Istnieją dodatkowe rozwiązania, które przyciągają klientów. Mowa tu o działaniach reklamowych, które bardzo dobrze sprawdzają się przy promowaniu sklepów internetowych. Dlatego tak ważnym narzędziem jest Google Ads.

Istnieje kilka kwestii, które różnią Google Ads od działań SEO. Przede wszystkim korzystanie z Google Ads wiąże się z opłatą za widoczność w wynikach reklam. Ponadto w tym przypadku optymalizacja strony na określone frazy nie ma dużego znaczenia. Kluczową kwestią jest treść oraz suma pieniędzy, jakie chcesz poświęcić w promowanie biznesu.

Łatwo zauważyć, że wyniki reklam pojawiają się u góry, więc użytkownicy widzą je w pierwszej kolejności. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą zwiększyć ruch na swojej stronie.

W dodatku reklamy Google Ads zapewniają efekty błyskawicznie. Z kolei rozwiązania z zakresu SEO wymagają pracy, lecz po pewnym czasie widać bardzo dobre rezultaty.

Warto dodać, że przygotowanie reklam nie jest tak czasochłonne jak analiza słów kluczowych czy inne działania z zakresu SEO. Ponadto Google Ads ułatwia pozycjonowanie lokalne.

Płatne działania w tym zakresie wiążą się z terminem SEM (ang. Search Engine Marketing). Odpowiednie połączenie SEO i SEM zapewnia bardzo dobre efekty, lecz zawsze wymaga specjalistycznego podejścia. Dlatego wsparcie ekspertów ma tu kluczowe znaczenie.

Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?

Ceny pozycjonowania stron w internecie zależą od wielu czynników. Za niektóre rozwiązania zapłacisz już kilkaset złotych, a za inne kilka lub kilkanaście tysięcy. Z uwagi na różnorodność branż i ofert produktowych trudno tu określić górną granicę. Aby zaproponować najlepsze rozwiązania dla klientów, dokładnie omawiamy zakres prac oraz budżet przeznaczony na działania z zakresu pozycjonowania stron internetowych. Dzięki temu możemy opracować najlepszą strategię.

Ustalenie, ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej zależy m.in. od wyników analizy witryny. Na tej podstawie można przygotować strategię pozycjonowania oraz określić listę zadań dla naszych ekspertów. Wszystko to sprawia, że jesteśmy w stanie skutecznie promować witryny www.

Warto podkreślić, że pozycjonowanie stron przez specjalistów po prostu się opłaca. Dobrze przeprowadzona usługa będzie trafioną inwestycją. Sklepy internetowe, które są widoczne w Google osiągają lepsze wyniki finansowe. Właściwa strategia sprawi, że zyski znacznie przewyższą koszty usług. Właśnie dlatego tak wielu klientów stawia na nasze rozwiązania.

Frazy kluczowe a cena pozycjonowania

Kolejny czynnik, który wpływa na cenę pozycjonowania stron internetowych to frazy kluczowe. Stale badamy ich konkurencyjność i sprawdzamy, które z nich najlepiej sprawdzą się w artykułach czy opisach produktów. Obok fraz ogólnych – jednowyrazowych wyróżniamy również frazy dwuwyrazowe, a także long tail (na długi ogon).

Każdy internauta wie, jak duża jest konkurencja na frazy jednowyrazowe. Bardzo wysoki jest również wolumen wyszukiwań. Najczęściej dosyć trudno je wypozycjonować i skonwertować.

Zupełnie inaczej jest w przypadku fraz na długi ogon. Są bardzo konkretne, więc mają niższy wolumen wyszukiwań i mniejszą konkurencję. Zdecydowanie łatwo je wypozycjonować, a jednocześnie uzyskać oczekiwaną konwersję.

Na tej podstawie łatwo się domyślić, że niskim kosztem dość trudno wypozycjonować stronę na frazę „suknie” czy „buty”. Natomiast istnieją relatywnie niedrogie rozwiązania, które poprawiają widoczność stron internetowych. Wiele zależy jednak od produktu, specyfiki branży czy konkurencji.

Aby wycenić pozycjonowanie stron www, musimy wziąć pod uwagę wiele kryteriów oraz efekty, jakie chcesz uzyskać. Nasi specjaliści na pewno zaproponują rozwiązania najlepiej dopasowane do specyfiki Twojego budżetu i oczekiwanych rezultatów.

Działania optymalizacyjne – cena

Optymalizacja strony internetowej to stały element naszej pracy i jeden z filarów efektywnego pozycjonowania. Bierzemy pod uwagę wielkość oraz aktualną kondycję strony, aby opracować skuteczną strategię SEO.

Duże znaczenie ma tu czas pracy. Przy czym optymalizacja może trwać zarówno kilka godzin, jak i kilka dni. Ponadto liczy się zakres prowadzonych rozwiązań, a strony internetowe często wymagają szczegółowych prac technicznych.

Teksty SEO a cena pozycjonowania

Wiesz już, jak istotną rolę odgrywają artykuły blogowe, teksty sponsorowane, opisy produktów czy opisy kategorii. Wszystkie treści na stronie głównej i podstronach mają znaczenie dla pozycjonowania. Eksperci ds. content marketingu przygotują interesujące teksty, które zawierają frazy kluczowe.

Cena pozycjonowania stron internetowych zależy m.in. od ilości treści, których potrzebujesz. Te bardzo się różnią w zależności od oferty sklepu. Jeśli asortyment Twoich produktów jest szeroki i zróżnicowany, potrzebujesz wielu opisów. Nie brakuje przedsiębiorców, którzy stale wzbogaca ofertę i regularnie współpracuje z naszą agencją.

Nasi copywriterzy zawsze stawiają na jakość treści i dobrze wiedzą, jak wykorzystać frazy kluczowe. To sprawia, że tekst będzie oryginalny, a zarazem merytoryczny.

Pozycjonowanie stron www – o czym warto pamiętać?

Wiele osób zastanawia się, jak rozumieć znaczenie optymalizacji w stosunku do pozycjonowania stron. Pamiętaj, że pozycjonowanie ma na celu zwiększenie widoczności w wynikach wyszukiwania. Natomiast działania optymalizacyjne pozwalają poprawić efekty i dopracować pewne niuanse, które być może dotychczas hamowały rozwój witryny. Te czynności stale się uzupełniają i działają na korzyść klienta.

Praca z zakresu SEO obejmuje bardzo wiele działań. Ponadto zawsze wymaga szczegółowej strategii, bez której trudno nawet myśleć o zadowalających efektach. Właśnie dlatego współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi ekspertami, którzy w codziennej pracy wykorzystują wieloletnie doświadczenie oraz praktyczne narzędzia. Dzięki tym aspektom strony naszych klientów mogą być widoczne w wynikach wyszukiwania. To doskonała wiadomość dla blogerów czy właścicieli sklepów internetowych.

Wszystkie opisane w artykule działania mają bardzo duży wpływ na wyniki wyszukiwania Google. Jednocześnie dobrze wiemy, że SEO się zmienia pod wpływem algorytmów. Dlatego bardzo dokładnie analizujemy wszystkie zmiany i dopasowujemy strony www do obowiązujących standardów. To sprawia, że zaufało nam tak wielu klientów.

Która agencja SEO sprawdzi się najlepiej?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Wystarczy, że skontaktujesz się z ekspertami z SEO Light, a uzyskasz odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania. Już od wielu lat skutecznie działamy na rynku i wspieramy klientów w budowie biznesów online. Proponujemy fachowe wsparcie w zakresie pozycjonowania stron internetowych i dbamy o każdy szczegół.

Współpracujemy wyłącznie z doświadczonymi specjalistami, którzy do perfekcji opanowali zagadnienia związane z SEO i budowaniem contentu. Wszystko to sprawia, że możemy zaproponować usługi pierwszorzędnej jakości. Nic więc dziwnego, że tak wielu klientów zdecydowało się na wybór naszych usług. O naszym profesjonalizmie świadczą konkretne wyniki.

Nasze zalety:

 • Wieloletnie doświadczenie w działaniach SEO
 • Bogate portfolio zrealizowanych prac
 • Dostęp do najlepszych narzędzi do pozycjonowania stron www
 • Doświadczony zespół specjalistów ds. SEO i copywriterów
 • Indywidualne podejście do każdego klienta i specyfiki branży
 • Skuteczna analiza konkurencji
 • Efektywne audyty SEO

Dzięki tym cechom tak wielu klientów decyduje się na nasze usługi. Jeśli Twoim celem jest skuteczne pozycjonowanie oraz profesjonalne wsparcie techniczne, obok naszej propozycji nie możesz przejść obojętnie. Pamiętaj, że zawsze wykorzystujemy profesjonalne narzędzia i pracujemy z ekspertami o wieloletnim doświadczeniu.

Ponadto działamy według przejrzystych zasad, o których zawsze informujemy klienta. Dzięki temu właściciel sklepu internetowego czy bloger dokładnie wie, czego może się spodziewać. Nasze działania sprawiają, że witryny klientów zdobywają coraz wyższe pozycje w wyszukiwarce Google. Jeśli więc cenisz sprawdzone rozwiązania i chcesz osiągać jak najlepsze wyniki, zaufaj doświadczonym specjalistom.

Pozycjonowanie stron www w Google – poznaj naszą ofertę

Jeżeli stawiasz na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych, wypełnij prosty formularz na naszej stronie. Na pewno Ci pomożemy i zaproponujemy usługi idealnie dopasowane do Twojego budżetu oraz oczekiwanych efektów. Dzięki skutecznym narzędziom wprowadzimy rozwiązania, które poprawią pozycję Twojej strony w Google. Witryna zyska zarówno widoczność, jak i merytoryczne treści. W ten sposób zadbasz o pozycję eksperta w branży i zwiększysz zaufanie konsumentów. Pomogliśmy już wielu firmom rozwinąć się online, co potwierdzają opinie zadowolonych przedsiębiorców.

Nasze działania mają bardzo duży wpływ na skuteczne pozycjonowanie stron www w Google. Natomiast pozycja w wyszukiwarce decyduje o zyskach finansowych Dotyczy to zwłaszcza sklepów internetowych. Nie jest tajemnicą, że dziś sprzedaż online cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Niemal każdy z nas regularnie korzysta z internetu i robi zakupy za pomocą smartfona czy komputera. Jako eksperci ds. SEO doskonale o tym wiemy. Dlatego zawsze korzystamy z nowoczesnych rozwiązań i troszczymy się o każdy, nawet ten najmniejszy detal.

Bardzo dobrze rozumiemy, jak szybko rozwija się marketing internetowy. Dodatkowo co jakiś czas modyfikacjom ulegają algorytmy Google. Jesteśmy specjalistami, którzy dokładnie śledzą te procesy i pozycjonują strony zgodnie z aktualnymi standardami. To ciągły proces, który wymaga szczegółowych działań.

Pamiętaj, że trzymamy się z daleka od wszelkich nieuczciwych praktyk. Nie ma mowy o spamie, lecz liczy się tylko merytoryczny content. Ponadto unikamy niesprawdzonych narzędzi. Zawsze analizujemy każdy przypadek i proponujemy rozwiązania dopasowane do indywidualnych oczekiwań oraz specyfiki branży. W ten sposób możesz liczyć na bardzo dobre efekty.

Jeśli chcesz zadbać o wysokie pozycje w Google, nasza propozycja będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pomogliśmy już wielu przedsiębiorcom, więc możemy zadbać również o Twoją stronę. Dziś skuteczne pozycjonowanie witryny ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w e-commerce. Dlatego to zadanie warto oddać w ręce profesjonalistów.

Dlaczego warto nam zaufać?

Nasi eksperci stale śledzą nowinki ze świata marketingu internetowego. W dodatku monitorujemy zmiany związane z pozycjonowaniem stron www. Zawsze stawiamy na analityczne podejście oraz kreatywne rozwiązania. Wszystko to sprawia, że działamy bardzo skutecznie, a efekty prac są widoczne.

Szeroka oferta naszej agencji obejmuje nie tylko pozycjonowanie stron. Zajmujemy się również tworzeniem sklepów internetowych, a także budowaniem merytorycznego contentu. Ponadto dopasujemy witrynę do wymogów UX oraz UI, zachowując wysoki poziom treści, a także zadbamy o link building. To oczywiście tylko niektóre spośród wielu naszych zadań.

Zawsze dokładnie analizujemy potrzeby klienta i zapewniamy indywidualne podejście. Ponadto działamy na wielu obszarach. Dlatego możemy stworzyć funkcjonalny sklep, a jednocześnie zadbać o jego wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Ponadto gwarantujemy pełną opiekę i monitoring naszych działań.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, zadzwoń pod numer podany na stronie, wyślij maila lub wypełnij formularz, w którym uwzględnisz wszystkie szczegóły. Nasi specjaliści dokładnie przeanalizują Twoje oczekiwania i na tej podstawie zaproponują usługi, które przełożą się na doskonałe efekty.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Nasza oferta cieszy się bardzo wysokim zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że pada tak wiele pytań. Postanowiliśmy odpowiedzieć na te, które pojawiały się najczęściej. Poznaj szczegóły.

 • Ile kosztuje pozycjonowanie stron internetowych?

Cena pozycjonowania stron internetowych zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich jest domena, na której zarejestrowano witrynę. Ponadto liczy się zakres prac czy ilość niezbędnego contentu. Zazwyczaj pozycjonowanie sklepów online kosztuje więcej niż prace w zakresie tradycyjnych stron.

 • Jak najlepiej rozliczać się z agencją?

Najlepszym rozwiązaniem jest model abonamentowy. To wygodny i często stosowany sposób. Szczegółowe informacje na temat metody płatności ustalisz ze specjalistami.

 • Jak długo trwa pozycjonowanie stron www?

Pozycjonowanie stron internetowych nie jest krótkotrwałym procesem. Wymaga skorzystania z wielu narzędzi, rzetelnej pracy oraz oczekiwania na efekty. Natomiast właściwie przeprowadzone działania zapewniają bardzo dobre rezultaty. Zatem zdecydowanie warto postawić na takie rozwiązanie.

 • Jakie efekty mogę uzyskać?

Efektywne pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google zapewni jej wzrost pozycji w wynikach wyszukiwania na konkretne frazy. Ponadto przyczyni się do zwiększenia ruchu na stronie, a co za tym idzie – na efekty finansowe. W dodatku dobrze wypozycjonowana strona jest godna zaufania. Natomiast wysokiej jakości content zapewni Ci pozycję eksperta branży.

 • Czy warto wybrać usługę pozycjonowania w organicznych wynikach wyszukiwania?

Zdecydowanie warto skorzystać z tej profesjonalnej usługi. Pozycjonowanie stron www ma bardzo duży potencjał i przekłada się na realne zyski. Proponujemy kompleksowe działanie, które obejmuje wiele skutecznych rozwiązań. Dzięki temu możesz być pewien, że dokonasz udanego wyboru.

 • Które elementy wpływają na wybór słów kluczowych?

Pamiętaj, że liczba fraz kluczowych, a także ich tematyka czy konkurencyjność zależy od branży oraz oczekiwanych rezultatów. Większa liczba fraz kluczowych będzie odpowiednia np. dla dużych sklepów internetowych z szeroką ofertą produktów. Nasi eksperci wezmą pod uwagę wszystkie szczegóły i zaproponują najlepsze rozwiązania.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Rozwiń twoją świadomość kontentu: od definicji do praktyki
Wybór najlepszej platformy dla twojego sklepu internetowego: kompletny przewodnik
Google Sites – twoja własna witryna internetowa w kilka kroków
Co to jest Google Chrome?
Co to jest http i https?
Ile kosztuje reklama Google – sprawdź
Czym jest Google Trends i jak z niego korzystać?
Co to jest Webinar – jak zorganizować webinarium?
No Data
Co warto wiedzieć o reklamie na Spotify?