Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie. Wyróżnia się bardzo wysoką funkcjonalnością oraz prostotą obsługi. Sprawdź, jak wiele funkcji oferuje i dlaczego warto z niej korzystać.

Czym jest przeglądarka Google Chrome?

Przeglądarka Google powstała już w 2008 roku, a dziś cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To zasługa wielu zmian, jakie wprowadzili twórcy. Po licznych aktualizacjach narzędzie oferuje intuicyjną obsługę oraz wiele możliwości. Ponadto stanowi uniwersalne rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

 

Niekwestionowanym atutem przeglądarki Google Chrome jest szybkość działania. Pod tym względem oprogramowanie sprawdza się znacznie lepiej od wielu konkurencyjnych opcji. Ponadto aplikacja jest dostępna zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych z systemem Android i iOS. To sprawia, że każdego dnia korzystają z niej miliony użytkowników.

 

Google Chrome doskonale sprawdza się w codziennej pracy i rozrywce. Wystarczy dobre połączenie internetowe, aby szybko dotrzeć do interesujących Cię informacji czy pobrać dane. Nic więc dziwnego, że użytkownicy docenili przeglądarkę i tak często stawiają na to rozwiązanie.

 

Kolejnym atutem jest mnogość funkcji i rozszerzeń, jakie oferuje przeglądarka Chrome. Nad pluginami pracuje wielu programistów, aby użytkownicy mogli w łatwy sposób dotrzeć do ich narzędzi. Mamy więc do czynienia z uniwersalnym i sprawdzonym rozwiązaniem.

Czy Google Chrome jest bezpieczna?

Przed wyborem przeglądarki internetowej zawsze należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo. Pod tym względem popularny Chrome prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Twórcy wprowadzili wiele mechanizmów, które zapewniają ochronę. Do sprawdzonych funkcji należy m.in. czyszczenie danych przeglądania czy tryb incognito. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować prywatność.

 

Ponadto możesz skorzystać z funkcji blokowania plików cookie innych firm. Takie ustawienie pozwala zredukować śledzenie. Dobrą praktyką jest również czyszczenie plików cookie oraz danych do stron po wyłączeniu Google Chrome. Ponadto użytkownik otrzyma ostrzeżenie przy próbie pobrania podejrzanego pliku lub wejścia na niepewną stronę. Oczywiście to tylko niektóre spośród wielu udogodnień, jakie oferuje to popularne narzędzie.

 

Pamiętaj, że przeglądarka Chrome pozwala dostosować ustawienia bezpieczeństwa do własnych preferencji. W tym celu wystarczy wejść w zakładkę „Ustawienia”, a następnie wybrać „Prywatność i bezpieczeństwo”. Możesz tu ustawić, które informacje mogą wykorzystywać i wyświetlać strony. Ponadto zapoznasz się ze wszystkimi szczegółami na temat prywatności. Zdecydowanie warto tam zajrzeć, aby dopasować Chrome Google do własnych preferencji.

 

Komfort użytkowania na wysokim poziomie

Programiści Google opracowali wiele rozwiązań, dzięki którym możesz znacznie łatwiej korzystać z internetu. Mowa tu np. o motywach, które umożliwiają personalizację wyglądu przeglądarki. To świetna wiadomość dla osób, które cenią nowoczesne opcje i chcą uatrakcyjnić sobie codzienne korzystanie z internetu. Wystarczy skorzystać z opcji Google Chrome pobierz, uruchomić przeglądarkę, a następnie zapoznać się z listą dostępnych rozwiązań, a jest w czym wybierać.

 

Ponadto nie brakuje ułatwień przeznaczonych dla specjalistów z dziedziny SEO oraz webmasterów. Wtyczka NoFollow pokazuje linki z atrybutami nofollow. Natomiast opcja Check My Links sprawdzi stronę internetową pod względem działających linków. Dzięki temu Google przeglądarka jest bardzo istotna dla osób, które czuwają nad rozwojem stron internetowych. Przekonało się o tym wiele osób, które na co dzień pracują z tym narzędziem.

 

Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą, pobierz Chrome. To świetne rozwiązanie dla każdego.

Blaski i cienie Google Chrome

Jak ustaliliśmy, atuty przeglądarki Google są wręcz nieocenione. Możesz otwierać strony na wielu kartach i korzystać z przeróżnych narzędzi. Ponadto twórcy wprowadzili masę autorskich rozwiązań (np. Google Translate), aby ułatwić codzienną pracę użytkownikom. Jednocześnie programiści stale rozwijają wprowadzone opcje. Coraz lepiej wygląda również aplikacja Chrome.

 

Kolejnym atutem jest wspomniane bezpieczeństwo przeglądarki. Możesz z łatwością uchronić swoje raporty w Google Docs przed dostępem niepowołanych osób. Wystarczy skorzystać z trybu incognito, aby nikt nie skopiował linków. Ponadto możesz udostępnić je wyłącznie wybranym osobom. To oczywiście tylko niektóre spośród wielu atutów, na jakie mogą liczyć użytkownicy.

 

Jak każda przeglądarka, Chrome również ma swoje wady. Na szczęście jest ich niewiele. Zwróć uwagę, że narzędzie zużywa relatywnie dużo pamięci podręcznej i pamięci RAM. Może to być problem dla osób, które korzystają ze starszych urządzeń, a jednocześnie otwierają wiele zakładek. Natomiast zdecydowana większość dzisiejszych urządzeń bardzo dobrze radzi sobie z obsługą oprogramowania. Dlatego pobierz Google Chrome i sprawdź, jak wiele możesz zyskać.

Blog

Polecane artykuły

Jak skontaktować się z Facebookiem? Kontakt z Administratorem

Blog

Jak skontaktować się z Facebookiem? Kontakt z Administratorem

Zdarzają się sytuacje, z których nie widzimy innego wyjścia, jak kontakt z pracownikiem serwisu. Jak skontaktować się z Facebookiem? Czy jest to w ogóle możliwe?

Co to jest http i https?

Blog

Co to jest http i https?

Jeśli korzystasz z internetu na co dzień, na pewno zauważyłeś, że adresy witryn zaczynają się od liter https lub http.

Co to jest Webinar – jak zorganizować webinarium?

Blog

Co to jest Webinar – jak zorganizować webinarium?

Dziś webinary cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż znacznie ułatwiają edukację. Sprawdź, czym się charakteryzują.

FTP – co to, jak działa i jak się połączyć?

Blog

FTP – co to, jak działa i jak się połączyć?

Jeżeli korzystasz z internetu na co dzień, na pewno spotkałeś się z tematyką FTP. Sprawdź, czym charakteryzuje się File Transfer Protocol i jakie znalazł zastosowania.

Jak stworzyć stronę na Facebooku?

Blog

Jak stworzyć stronę na Facebooku?

Współcześnie prawie każdy z nas posiada swoje konta w mediach społecznościowych. To bardzo pomaga obecnie, kiedy spora część naszego życia toczy się właśnie w Internecie.

Marketing na Instagram Stories

Blog

Marketing na Instagram Stories

W tym poradniku przeczytasz, czym są Stories, jak zrobić gifa oraz w jaki sposób ta aplikacja może pomóc Twojej firmie. Poznaj szczegółowe informacje!

Czym jest Google Trends i jak z niego korzystać?

Blog

Czym jest Google Trends i jak z niego korzystać?

Google Trends jest bardzo popularnym narzędziem w rękach specjalistów ds. SEO. Sprawdź, w jaki sposób możesz samodzielnie wykorzystać jego potencjał.

Co to jest adres IP i jak go sprawdzić?

Blog

Co to jest adres IP i jak go sprawdzić?

W tym poradniku znajdziesz wszystkie informacje na temat adresu IP. Podpowiadamy, co ten numer oznacza i w jaki sposób można go sprawdzić. Ta wiedza bywa bardzo przydatna.