To popularne oprogramowanie sprawdza się znakomicie przy planowaniu trasy i pomaga wielu kierowcom. Sprawdź, czym jest mapa Google i dlaczego warto z niej korzystać.

Czym są mapy Google?

To jedno z wielu narzędzi amerykańskiego przedsiębiorstwa. Najprościej mówiąc, służy do ustalenia lokalizacji użytkownika oraz poszukiwania miejsc na podstawie filtrów. Mapy Google Maps obok podstawowej funkcji mogą również sugerować warte do odwiedzenia miejsca. Mowa tu więc o nowoczesnym, a zarazem funkcjonalnym oprogramowaniu, które stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych map. W dodatku jest bardzo proste w obsłudze nawet dla osób niezaznajomionych z technologią.

Mapy Google wyznaczanie trasy

Podstawową funkcją map Google jest wyznaczanie trasy. Wystarczy określić punkt docelowy, a aplikacja wskaże drogę do celu. Wszystkie informacje wyświetlą się na ekranie smartfona, którego możesz zamocować za pomocą specjalnego uchwytu. Ponadto bez problemu zsynchronizujesz mapy Google GPS z odpowiednio dostosowanym smartwatchem, który również wyświetli kierunki. Trasę możesz zaplanować także przy pomocy komputera. Pamiętaj jednak, że korzystanie z mapy na żywo będzie zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem.

 

Warto zaznaczyć, że aplikacja może zaproponować różne rodzaje tras. Możesz np. wybrać szybszą i płatną trasę lub poruszać się darmowym odcinkiem. Mapy Google mogą również wskazać informacje o natężeniu ruchu na poszczególnych trasach i określić przewidywany czas dotarcia na miejsce. Wszystko to sprawia, że aplikacja każdego dnia pomaga tysiącom kierowców na całym świecie.

 

Mapy Google – dodatkowe funkcje

Dziś nie tylko wyznaczanie trasy mapy Google mogą Ci zaoferować. Zwróć uwagę również na pozostałe funkcje, dzięki którym z łatwością będziesz poruszać się po polskich i zagranicznych drogach.

 

Doskonałym rozwiązaniem jest opcja planowania trasy, która obejmuje nie tylko wskazówki dla kierowców. Korzystają z nich również piesi, rowerzyści czy użytkownicy transportu publicznego. Zwróć uwagę, że mapa Google GPS pozwala na określenie dokładnej lokalizacji, więc stosując się do wskazówek, uwzględnionych w aplikacji, nie ma mowy o pomyłce.

 

Kolejny istotny aspekt to usługa Google Street View, która pozwala na nawigację panoramiczną różnych zakątków świata. Natomiast widok z poziomu ulicy pozwoli Ci bez problemu znaleźć parking, sklep czy stację benzynową. Dodatkową atrakcją dla użytkowników może być oglądanie zdjęć księżyca czy Marsa. Warto również rzucić okiem na opcję Google Sky.

 

Pamiętaj, że w aplikacji mapa Google wyznaczanie trasy jest darmowe. Ponadto bez żadnych opłat możesz korzystać z wielu innych funkcjonalności. Użytkownicy zgodnie podkreślają, że to najlepsze rozwiązanie nawigacyjne.

Mapa Google – wsparcie dla firm

Skoro wiesz już, co to jest mapa oferowana przez Google, zwróć uwagę, że mowa tu o rozwiązaniu nie tylko dla kierowców. To również świetna opcja dla przedsiębiorców, którzy chcą dotrzeć do jak największej liczby klientów. Jeżeli mapy Google samochodowa wskażą lokalizację Twojej firmy, każdy użytkownik będzie mógł szybko znaleźć jej adres. Pamiętaj, że z aplikacji codziennie korzystają kierowcy, rowerzyści czy piesi, dlatego zdecydowanie warto dodać sklep czy biuro do map.

 

Nie zapomnij również dodać mapy Google na stronie internetowej. Chodzi tu o fragment mapy, na którym zaznaczysz dokładną lokalizację. Z takiego rozwiązania korzysta dziś wielu właścicieli firm, dla których właściwy marketing ma kluczowe znaczenie. Wdrożenie tej prostej funkcjonalności pozwoli Ci zadbać o widoczność w sieci, a to z kolei przełoży się na zyski.

Jak dodać Google Maps na stronę?

Dziś z łatwością możesz dodać firmę do Google Maps, a także umieścić mapy na stronie internetowej. To rozwiązanie pozwoli odwiedzającym bardzo szybko znaleźć lokalizację i dotrzeć do Twojego biura. Ponadto aplikacja przedstawi korzystne wskazówki dojazdu. Z funkcją wyznaczanie trasy mapa Google radzi sobie rewelacyjnie. To doskonała propozycja zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów.

 

Zainteresowane osoby mogą dotrzeć do Twojego biura dzięki wyszukiwarce Google, mapom lub stronie www. Aby klienci nie musieli ręcznie wpisywać współrzędnych możesz umieścić mapę. W tym celu wystarczy uruchomić stronę z mapami, znaleźć obszar, na którym znajduje się firma, a następnie wybrać opcję  „Udostępnij lub umieść mapę”. Później wystarczy już tylko skopiować link i gotowe.

 

Kolejnym atutem takiego rozwiązania jest widoczność nie tylko w aplikacji z mapami, ale także w wynikach wyszukiwania Google. To zarówno kwestia łatwego dostępu do informacji, jak i wizerunku firmy w sieci. Dziś wystarczy dodać swój sklep na stronie, a mapy go dokładnie wskażą.

 

Dodanie mapy Google na stronie jest bardzo proste i nie powinno zajmować zbyt wiele czasu, jednak efekty są bardzo widoczne. Zdecydowanie warto postawić na to rozwiązanie i cieszyć się widocznością w sieci. Mapa doskonale wspiera działania marketingowe, a wykorzystanie tego narzędzia pozwoli Ci być o krok przed konkurencją.

Mapa Google – sprawdzone i polecane narzędzie

Skoro wiesz, co to mapa Google i dlaczego warto z niej korzystać, możesz śmiało zainstalować aplikację na smartfonie lub uruchomić mapę na komputerze. Dzięki temu w ciągu kilku chwil wyznaczysz trasę, aby bez problemu dotrzeć do celu. Niezależnie od tego, czy jedziesz autem czy udajesz się na spacer, ta nowoczesna mapa na pewno Ci pomoże.

 

A może jesteś przedsiębiorcą, który chce dotrzeć do jak największej liczby klientów? To łatwiejsze niż może się wydawać. Wystarczy wykonać kilka bardzo prostych kroków, aby dodać firmę na mapę Google i wskazać klientom najlepszą drogę do celu.

 

Prostota i funkcjonalność Google Maps sprawiła, że narzędzie to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem na całym świecie. Dziś możesz w kilka chwil i bez żadnych opłat zainstalować aplikację na smartfonie czy tablecie i cieszyć się komfortem użytkowania. Dołącz do wielu zadowolonych kierowców, a podróżowanie stanie się czystą przyjemnością.

Blog

Polecane artykuły

Google Pagespeed Insights – co to za test i do czego służy?

Blog

Google Pagespeed Insights – co to za test i do czego służy?

To profesjonalne narzędzie pozwala zmierzyć czas ładowania strony zarówno dla urządzeń desktopowych, jak i mobilnych.

Marketing na Instagram Stories

Blog

Marketing na Instagram Stories

W tym poradniku przeczytasz, czym są Stories, jak zrobić gifa oraz w jaki sposób ta aplikacja może pomóc Twojej firmie. Poznaj szczegółowe informacje!

Rozmiary zdjęć i obrazów w sklepie internetowym

Blog

Rozmiary zdjęć i obrazów w sklepie internetowym

Wybór rozmiaru grafik ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania witryny. Sprawdź, o czym należy pamiętać przy zamieszczaniu zdjęć w sklepie internetowym.

WoMM – co to jest i jak działa marketing rekomendacji?

Blog

WoMM – co to jest i jak działa marketing rekomendacji?

WoMM oznacza z angielskiego Word of Mouth Marketing. W wolnym tłumaczeniu brzmi to jak marketing „z ust do ust”.

FTP – co to, jak działa i jak się połączyć?

Blog

FTP – co to, jak działa i jak się połączyć?

Jeżeli korzystasz z internetu na co dzień, na pewno spotkałeś się z tematyką FTP. Sprawdź, czym charakteryzuje się File Transfer Protocol i jakie znalazł zastosowania.

Błąd 502 – co znaczy i jak go naprawić?

Blog

Błąd 502 – co znaczy i jak go naprawić?

Z błędem bad gateway 502 spotkał się niemal każdy, przeglądając zasoby internetu. W tym poradniku przeczytasz, co on oznacza i jakie działania możesz podjąć, jeśli występuje na Twojej stronie.

Co to jest Google Street View?

Blog

Co to jest Google Street View?

Podpowiadamy, czym charakteryzuje się Google Street View oraz jak wykorzystać jego atuty. Poznaj szczegółowe informacje i zwiedzaj świat na ekranie monitora lub smarfona.

Co to jest adres IP i jak go sprawdzić?

Blog

Co to jest adres IP i jak go sprawdzić?

W tym poradniku znajdziesz wszystkie informacje na temat adresu IP. Podpowiadamy, co ten numer oznacza i w jaki sposób można go sprawdzić. Ta wiedza bywa bardzo przydatna.